Specjaliści biją na alarm, Polacy jedzą głównie tłuszcz i cukier. Coraz częściej diagnozuje się u nich groźną chorobę

Specjaliści biją na alarm, Polacy jedzą głównie tłuszcz i cukier. Coraz częściej diagnozuje się u nich groźną chorobę Źródło: Pixabay/wnk1029

Dieta Polaków, według ekspertów, pozostawia wiele do życzenia. Mamy coraz mniej czasu, chcemy zjeść posiłek szybko, przez co niekoniecznie przejmujemy się zdrowiem. Nie zdajemy sobie niestety sprawy, jak poważne konsekwencje może mieć źle zbilansowana dieta.

Dieta, która jest dobrze zbilansowana, pozwala nam uniknąć wielu problemów zdrowotnych. Dostęp do przetworzonej żywności kusi, gdyż kupując gotowe dania możemy zaoszczędzić wiele czasu. Polacy żyją szybko i intensywnie, dlatego coraz częściej decydują się na dietę bogatą w składniki, które mogą rujnować ich zdrowie i doprowadzić do groźnych chorób. Specjaliści podpowiadają, jak zmienić swoje nawyki żywieniowe, aby uniknąć wielu problemów. 

Dieta sekretem na długowieczność 

Często mówi się, że tzw. przedwojenne pokolenie w ogóle nie choruje i żyje bardzo długo. Dieta naszych dziadków zawierała zdrowe, pełnowartościowe składniki, przez co efekty są widoczne gołym okiem. Aktualnie napływ żywności bogatej w cukry i tłuszcze, potrafi prowadzić do wielu chorób, z którymi musimy zmagać się przez całe życie. Historia pewnej starszej kobiety pokazuje, że warto zmienić swoje nawyki żywieniowe, aby żyć w zdrowiu przez długie lata.

Pani Irena ma 93 lata i cieszy się zdrowiem oraz świetną kondycją, jak na swój dojrzały wiek. Jak sama o sobie mówi, jest energiczną wegetarianką, która nigdy nie choruje. Ma również świetne poczucie humoru, bo jak sama stwierdza, nie ma nawet na co umrzeć. Wszystko za sprawą swojej świetnej diety, na której jest od ponad 30 lat. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

93 letnia Pani Irena od 30 lat nie je mięsa. Starsza Pani kocha zwierzęta dlatego nie zobaczymy na jej talerzu nic mięsnego. Jak stwierdza Pani Irena, tłuszcze, które są zawarte w mięsie, bardzo obciążają wątrobę, co może prowadzić do wielu powikłań. Dodatkowo 93-latka unika słodyczy. Według staruszki, to jej recepta na długowieczność, z czym zgadza się wielu ekspertów. 

Obecnie wśród Polaków możemy zaobserwować odwrotny trend. Bardzo lubimy jeść mięso i pić piwo. Oprócz spożywania dużych ilości tłuszczy, jemy również bardzo dużo cukrów. Według GUS w 2013 roku przeciętny Polak spożywał 41,9 kg cukru w ciągu roku. Obecnie jest to już ponad 51,1 kg, a jakby tego było mało, Polacy niechętnie uprawiają sporty i bardzo ograniczają wszelki ruch. Taki styl życia może prowadzić do groźnej choroby, jaką jest cukrzyca typu drugiego.

Dzisiaj grzeje: 1. W ciągu roku umarł jej mąż i miała operację mózgu, część twarzy ma sparaliżowaną. Druzgocące doniesienia o Annie Marii Wesołowskiej
2. Lepiej, żeby Jolanta Kwaśniewska nigdy się o tym nie dowiedziała. Jej córka właśnie zaliczyła ogromną wpadkę

Coraz więcej odnotowuje się przypadków zgonów, spowodowanych właśnie tą chorobą. Specjaliści podkreślają, aby zadbać o dobór produktów, które spożywamy. Ograniczenie cukrów i tłuszczy oraz przynajmniej minimalny wysiłek fizyczny, na pewno pomoże nam w walce o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Słynna maksyma jesteś tym, co jesz, sprawdza się zatem w stu procentach. 

Najlepsze newsy dnia:  

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Dziewczyna rzuciła liścik recepcjonistce. Gdy kobieta go przeczytała, w pośpiechu zawiadomiła policję
  3. "Mąż wydziela mi pieniądze, po 10 zł na dzień". Magda nie wie co dalej robić
  4. Nagranie ze ślubu 10-latki z dorosłym mężczyzną obiegło świat. Po jego obejrzeniu można być w szoku
  5. Mąż błagał Edytę, by pozwoliła się zbiorowo zgwałcić. W centrum miasta nie był w stanie obronić jej ani siebie

źródło: Fakty TVN

Następny artykuł