Co się stanie, jak włączysz do diety 2 banany dziennie? Efekty przechodzą najśmielsze oczekiwania

Co się stanie, jak włączysz do diety 2 banany dziennie? Efekty przechodzą najśmielsze oczekiwania Źródło: fot. pxhere.com

Dieta jest niezwykle ważna, jeżeli chcemy, aby nasz organizm pracował w odpowiedni sposób. Nawet dwa banany dziennie mogą mieć na nas bardzo duży wpływ.

Dieta zazwyczaj kojarzy nam się z gigantycznymi wyrzeczeniami i zadręczaniem się niesmacznymi daniami, których mamy dość  już pierwszego dnia. Temat odżywiania jest jednak dużo szerszy i zawiera wiele zadziwiających aspektów. Przede wszystkim powinniśmy pilnować, aby nasz organizm czerpał jak najwięcej korzyści z tego, co jemy, zamiast bezmyślnie wyłączać z posiłków kolejne składniki.

Zaleca się, aby jeść dużo warzyw i owoców, ponieważ to właśnie one są bogatymi źródłami witamin i minerałów, a jednym z najpopularniejszych owoców wśród Polaków jest banan, który przynieść nam może wiele korzyści. Według specjalistów powinniśmy jeść dwa dziennie, by zauważyć imponujące efekty.

Dieta, w której jemy 2 banany dziennie

Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że banany są bogate w potas, który jest niezbędny do prawidłowego działania naszego serca, jak i całego układu krwionośnego. Swojego czasu powstało nawet przekonanie, że nie powinniśmy jeść więcej, niż 7 bananów dziennie, ponieważ przez to możemy zatruć się właśnie potasem. Warto już na wstępnie zaznaczyć, że jest to mit.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Owoców tych powinny rzeczywiście unikać osoby biorące beta-blokery, ponieważ zwiększają one ilość potasu we krwi, a dodanie do diety w tym przypadku sporej ilości bananów faktycznie może doprowadzić do tego, że w naszym organizmie będzie za dużo tego składnika.

Jednak banany to nie tylko potas, a również witaminy, a wśród nich przede wszystkim witamina C oraz B6. Dodatkowo dzięki temu, że nasze ciało otrzymuje zarówno witaminy, jak i potrzebne minerały, to zmniejsza się u nas prawdopodobieństwo pojawienia się raka, a to bez wątpienia bardzo duży plus.

Dzisiaj grzeje: 1. W ciągu roku umarł jej mąż i miała operację mózgu, część twarzy ma sparaliżowaną. Druzgocące doniesienia o Annie Marii Wesołowskiej
2. Lepiej, żeby Jolanta Kwaśniewska nigdy się o tym nie dowiedziała. Jej córka właśnie zaliczyła ogromną wpadkę

Banany działają również korzystnie na układ pokarmowy przez zawarty w nich błonnik, który ułatwia transport przyjętego przez nas pokarmu. Polecane są również u osób, które niedawno przeszły infekcje układu pokarmowego, ponieważ bardzo dobrze radzimy sobie z ich trawieniem. Dzięki temu nasz nadwyrężony przez chorobę organizm nie jest dodatkowo obciążany. Tyle korzyści zyskamy, jeżeli do naszej codziennej diety dołączymy jedynie 2 banany, a efekty i zmiany w funkcjonowaniu organizmu dostrzeżemy już po kilku pierwszych dniach. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Dziewczyna rzuciła liścik recepcjonistce. Gdy kobieta go przeczytała, w pośpiechu zawiadomiła policję
  3. "Mąż wydziela mi pieniądze, po 10 zł na dzień". Magda nie wie co dalej robić
  4. Nagranie ze ślubu 10-latki z dorosłym mężczyzną obiegło świat. Po jego obejrzeniu można być w szoku
  5. Mąż błagał Edytę, by pozwoliła się zbiorowo zgwałcić. W centrum miasta nie był w stanie obronić jej ani siebie

źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News