Dieta stabilizacyjna jest najnowszym hitem internetu. Dzięki niej raz na zawsze można pożegnać efekt jojo

Dieta stabilizacyjna jest najnowszym hitem internetu. Dzięki niej raz na zawsze można pożegnać efekt jojo Źródło: Unsplash/Toa Heftiba

Dieta stabilizacyjna od jakiegoś czasu podbija internet. Osoby, które zmagają się z efektem jojo po innych dietach, będą mogły w końcu utrzymać wymarzoną wagę.

Dieta stabilizacyjna jest specyficznym typem kuracji, bo nie służy schudnięciu. Ma ona na celu utrzymać wagę po tym, jak osiągniemy wymarzone efekty, po innym typie diety. Zazwyczaj po zakończeniu innej formy systemu odżywiania, wracamy do starych nawyków żywieniowych, przez co nasz organizm znów zaczyna odkładać tłuszcz. Zaradzić takim sytuacjom ma właśnie dieta stabilizacyjna.

Dieta stabilizacyjna pomoże utrzymać wagę po uzyskaniu wymarzonej figury

Z racji, iż diety odchudzające na dłuższą metę mogą być niezdrowe, należy je stosować tylko przez określony czas. Właśnie po ich zakończeniu warto pomyśleć o diecie stabilizacyjnej, która pozwoli "zaprogramować" organizm do innego systemu spalania tłuszczu. Dzięki temu uda się nam przyzwyczaić do większej kaloryczności posiłków.

Ten typ diety nazywany jest też dietą 1600 kcal - bo tyle powinna wynosić dzienna wartość energetyczna naszych posiłków. Jej czas trwania zależy od naszego organizmu, choć jej niewątpliwym plusem jest to, że możemy ją powtarzać co miesiąc, jeśli mamy problemy z utrzymaniem formy. Jeśli wcześniej nasza dieta miała duży "przeskok" kalorii, z np. 1200, powinniśmy wcześniej jakiś czas korzystać z diety 1600 kcal.

Metody na dietę stabilizacyjną. Multum sposobów na utrzymanie wagi

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nie ma jednej i uniwersalnej metody rozpisania diety stabilizacyjnej. W internecie jest mnóstwo jej wariantów. Warto jednak pamiętać, że nie jest to dieta redukcyjna (nie schudniemy od niej) i nie powinny jej stosować kobiety w ciąży, seniorzy oraz dzieci. Kiedy jednak możemy się na takową zdecydować - warto wybrać najbardziej odpowiadający naszym gustom wariant. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż wyrzucił żonę z domu dla kochanki. Nie spodziewał się jednak tak okrutnej zemsty
2. Koniec świata nastąpi za 11 dni? Naukowcy twierdzą, że TYM razem Ziemia może eksplodować

Przykładowo - na śniadanie można zjeść dwie kromki pieczywa pełnoziarnistego, dwa plasterki sera twarogowego, pięć rzodkiewek, czarna kawa lub słaba czarna herbata. Z kolei na drugie śniadanie zaserwować jogurt naturalny (180 ml), łyżkę miodu z garścią orzechów włoskich. Obiad również dietetyczny - zupa-krem z brokułów na pierwsze danie, później pieczony dorsz (do 150 g) z warzywami z pieca, takimi jak choćby marchewka czy cukinia. Na podwieczorek warto zjeść jakiś owoc. Z kolei na kolację odpowiednim wyborem może być omlet bezglutenowy z jajek  oraz dżemem bez cukru - najlepiej domowej roboty. 

 

  1. Chore podwyżki za wywóz śmieci. Masz rodzinę? Zapłacisz dodatkowo 1728 złotych
  2. Panna młoda weszła do kościoła i nagle zapadła grobowa cisza. Pan młody prawie zemdlał ze wstydu, gdy zobaczył, co niesie na rękach
  3. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. 8-letnia panna młoda zmarła podczas nocy poślubnej
  4. Rodzina królewska zawsze zabiera w podróż własną krew. Właśnie ujawniono dlaczego
  5. Ranna kobieta czekała na pomoc, zamiast tego została jeszcze bardziej skatowana. Dramat we wrocławskim szpitalu

Źródło: Gazeta

Następny artykuł