Lekarze kazali ją pić litrami. Okropnie się mylili, nadmiar ma fatalne konsekwencje dla zdrowia

Lekarze kazali ją pić litrami. Okropnie się mylili, nadmiar ma fatalne konsekwencje dla zdrowia Źródło: unsplash.com/In Lieu & In View Photography

Dieta każdego człowieka powinna obfitować w jej duże ilości. Zwykło się mówić, że im więcej jej pijemy tym lepiej. Miała świetnie wpływać na nasze zdrowie, samopoczucie, wygląd skóry i wiele innych rzeczy. Okazuje się jednak, że jej nadmierne spożywanie może mieć dla nas śmiertelne skutki.

Dieta człowieka powinna obfitować w witaminy i składniki mineralne oraz duże ilości płynów. Lekarze i naukowcy od wielu lat powtarzają, jak ważne jest picie tego płynu. Najczęściej mówi się o co najmniej 8 szklankach dziennie, czyli ok. 2 litrach, ale często można także usłyszeć, że im więcej jej pijemy, tym lepiej dla naszego zdrowia. Prawda okazuje się jednak zupełnie inna. Jej nadmierne ilości mogą być dla nas bardzo szkodliwe, a nawet można ją przedawkować. 

Dieta bogata w duże ilości tego płynu

Woda jest niezbędna do życia. Spożywanie jej w odpowiednich ilościach ma zbawienne działanie dla organizmu. Jest to tak istotny składnik, że trudno wymienić wszystkie pozytywne aspekty aspekty jej picia. Bez niej nie mogłyby zachodzić podstawowe procesy życiowe. Woda przede wszystkim pomaga usuwać toksyny z organizmu, pomaga w pracy nerek i utrzymuje prawidłową temperaturę ciała, wspomaga elastyczność skóry, opóźnia proces starzenia się skóry, poprawia pamięć i koncentrację i ogólnie wpływa na lepsze samopoczucie. 

Gdy odczuwamy pragnienie, jest to znak naszego organizmu, że nie dostarczyliśmy mu odpowiedniej ilości wody. Trzeba wtedy szybko uzupełnić ten brak, gdyż odwodnienie może być bardzo szkodliwe. 

Co się stanie, gdy wypijemy za dużo?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mało osób wie, że zbyt duża ilość wody w organizmie może być bardzo szkodliwa. Mimo że organizm, który przyjął za dużo wody, będzie starał się ją wydalić, w przypadku, gdy naprawdę przedobrzymy z płynami, możemy odczuć dolegliwości bardzo podobne do odwodnienia organizmu. Warto wspomnieć, że do limitu wliczamy wszystkie płyny, które przyjmujemy. Nie tylko wodę, a także napoje, soki, zupy itd. Jeśli przekroczymy ten limit, możemy czuć się senni, rozkojarzeni i zmęczeni, mogą wystąpić także wymioty. Nadmierne spożycie wody oznacza obrzęk narządów wewnętrznych, niewydolność nerek i spadek poziomu elektrolitów. Choć nie istnieje wiele udokumentowanych przypadków przedawkowań wody, zdarzyły się takie. Mężczyźni nie powinni przekraczać 3,7 litra wody na dobę, kobiety natomiast 2,7 litra.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje aktorka znana z TVP i TVP. O śmierci kobiety poinformowała córka

2. Przyłapali Kingę Dudę na gorącym uczynku, nie wiedziała, że ją filmują z ukrycia. Będzie afera?

konkretne zapotrzebowanie na wodę jest inne dla każdej osoby, bowiem zmienia się pod wpływem wielu czynników, ale można je uśrednić do około 8 szklanek dziennie. O wiele więcej powinny pić osoby w ciąży, po intensywnym wysiłku fizycznym a także osoby zmagające się z gorączką. Ta ilość powinna wystarczająco nawodnić komórki i zabezpieczyć się przed odwodnieniem organizmu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Nie żyje legenda światowej piłki. Dwukrotnie zagrał w finale mundialu
  3. Nie jest dobrze. Serialowy Paździoch w złym stanie
  4. W chlebie, który kupujesz jest ten składnik? Robi się go z ludzkich włosów
  5. W Polsce cierpi na nią blisko milion osób. Michał Wiśniewski przyznał się do ciężkiej choroby

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News