Światowej sławy aktor Denzel Washington został zapytany o aferę wokół tzw. „fake news”. Dziennikarze nie spodziewali się jednak takiej odpowiedzi i z zakłopotaniem wysłuchiwali gwiazdora, którego wypowiedź absolutnie podbija sieć. 

Dziennikarka zapytała Denzela Washingtona o aferę związaną z tzw. fake news. Chodzi o fałszywe informacje, które rozprzestrzeniają się najczęściej w internecie, nie są w żaden sposób weryfikowane i dezinformują społeczeństwo. Według amerykańskich mediów, mają one potężny wpływ na społeczeństwo i między innymi umożliwiły zwycięstwo Donaldowi Trumpowi. Reporterka popularnej gazety przypomniała Denzelowi, że sam był obiektem „fake news”. Aktor nie wyglądał jednak na przejętego tym faktem i nie wiedział o co chodzi. Ku zdziwieniu dziennikarzy rozpoczął jednak atak na dzisiejsze mainstreamowe media za brak rzetelności i pogoń za sensacją.

– Jeżeli nie czytasz gazet, jesteś niedoinformowany. Jeśli zaś czytasz gazety, jesteś dezinformowany – powiedział Denzel Washington wprawiając reporterów w osłupienie.

– Jaki jest efekt za dużej ilości informacji? Efekt jest taki, że media potrzebują być pierwsze z tematem, a nie prawdziwie podawać informacje. Więc jak to jest z waszą odpowiedzialnością? Powinniście być odpowiedzialni za mówienie prawdy, a nie bycie pierwszym – dodał.

– Żyjemy w społeczeństwie, w którym liczy się tylko kto będzie pierwszy. Nie obchodzi nas kogo czy to prawda, kogo to zrani, kogo zniszczy, ważne żeby powiedzieć i sprzedać. Jak coś się robi w kółko to się staje w tym dobry – podsumował.

...

Zobacz również