Denzel Washington absolutnie miażdży mainstreamowe media (video)

Denzel Washington absolutnie miażdży mainstreamowe media (video) Źródło:

Światowej sławy aktor Denzel Washington został zapytany o aferę wokół tzw. "fake news". Dziennikarze nie spodziewali się jednak takiej odpowiedzi i z zakłopotaniem wysłuchiwali gwiazdora, którego wypowiedź absolutnie podbija sieć. 

Dziennikarka zapytała Denzela Washingtona o aferę związaną z tzw. fake news. Chodzi o fałszywe informacje, które rozprzestrzeniają się najczęściej w internecie, nie są w żaden sposób weryfikowane i dezinformują społeczeństwo. Według amerykańskich mediów, mają one potężny wpływ na społeczeństwo i między innymi umożliwiły zwycięstwo Donaldowi Trumpowi. Reporterka popularnej gazety przypomniała Denzelowi, że sam był obiektem "fake news". Aktor nie wyglądał jednak na przejętego tym faktem i nie wiedział o co chodzi. Ku zdziwieniu dziennikarzy rozpoczął jednak atak na dzisiejsze mainstreamowe media za brak rzetelności i pogoń za sensacją.

- Jeżeli nie czytasz gazet, jesteś niedoinformowany. Jeśli zaś czytasz gazety, jesteś dezinformowany - powiedział Denzel Washington wprawiając reporterów w osłupienie.

- Jaki jest efekt za dużej ilości informacji? Efekt jest taki, że media potrzebują być pierwsze z tematem, a nie prawdziwie podawać informacje. Więc jak to jest z waszą odpowiedzialnością? Powinniście być odpowiedzialni za mówienie prawdy, a nie bycie pierwszym - dodał.

- Żyjemy w społeczeństwie, w którym liczy się tylko kto będzie pierwszy. Nie obchodzi nas kogo czy to prawda, kogo to zrani, kogo zniszczy, ważne żeby powiedzieć i sprzedać. Jak coś się robi w kółko to się staje w tym dobry - podsumował.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News