Decyzja zapadła! To już definitywny KONIEC Gronkiewicz-Waltz

Decyzja zapadła! To już definitywny KONIEC Gronkiewicz-Waltz Źródło: fot. flickr.com

Na tę informację czekało wielu warszawian i przeciwników prezydent stolicy. Zapadła historyczna decyzja dla Platformy Obywatelskiej. Koniec Gronkiewicz-Waltz staje się faktem.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji Polskiej Agencji Prasowej Hanna Gronkiewicz-Waltz, jeszcze w tym miesiącu straci stanowisko wiceprzewodniczącej Platformy Obywatelskiej. Wszystko rozstrzygnie się na nadchodzącym spotkaniu Rady Krajowej partii, by wytypować jej Zarząd Krajowy. Stanie się to 16 grudnia, wtedy też nastąpi koniec Gronkiewicz-Waltz. ZOBACZ TAKŻE: HGW skończy jak Masa?! Oferta wbija w fotel Informację o planowanym odsunięciu HGW przekazał anonimowy, wysoko postawiony działacz opozycyjnego ugrupowania. Kierownictwo ma pozostać prawie że bez zmian, opuści je jednak prezydent Warszawy. Źródła PAP-u powiedziały także, iż Grzegorz Schetyna pragnie, by zastępowali go była premier Ewa Kopacz, były wicepremier i szef MON Tomasz Siemoniak oraz były minister sprawiedliwości Borys Budka. - Nie ma jeszcze ostatecznej koncepcji, wciąż pracujemy. Grzegorz też nie podjął jeszcze decyzji w tej sprawie - podają źródła.

Koniec Gronkiewicz-Waltz

O nieubieganiu się o reelekcję na stanowisko wiceszefowej PO, Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała już wcześniej. Teraz jednak potwierdzają to czołowi działacze partyjni. PAP dowiedziała się także, kto obejmie następne stanowisko w kierownictwie. Możliwymi kandydatami są obecna wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej lub wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz. ZOBACZ TAKŻE: Oto lista dziennikarzy, których podsłuchiwało PO To nie jedyne zmiany, o których nadejściu się mówi. W dużym stopniu zmienić się ma skład osobowy Zarządu Krajowego. Stanowisko w nim obejmie być może posłanka odpowiedzialna za kwestie równościowe i prawa kobiet, Monika Wielichowska, a także były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Prawdopodobnie wejdą do niego także młodsi, jak np. Arkadiusz Myrcha. Jak podaje źródło, nie są to jednak wszyscy. - Z pewnością będą podczas Rady Krajowej zgłoszenia z sali, sądzę, że kandydować będą chcieli Sławomir Nitras albo Cezary Grabarczyk - dodaje informator PAP. źródło: fakty.interia.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News