Ojciec Mackiewicza po raz pierwszy opowiedział, jak syn "skontakował się z nim po śmierci na Nanga Parbat"

Ojciec Mackiewicza po raz pierwszy opowiedział, jak syn "skontakował się z nim po śmierci na Nanga Parbat"

DDTVN jest jednym z tych programów telewizji śniadaniowej, który nieustannie dba o rozbudzanie ciekawości widzów. Zapraszani są liczni goście zabierający głos w kontrowersyjnych tematach. Ostatnio w programie pojawił się ojciec tragicznie zmarłego himalaisty - Tomasza Mackiewicza, a to co powiedział zszokowało widzów. 

DDTVN jest jednym z najpopularniejszych porannych magazynów w naszym kraju. Emitowany jest już od ponad 13 lat i przez cały ten czas twórcy dbają o różnorodność poruszanych tematów. Ostatnio powrócono w nim do Tomasza Mackiewicza - postaci znanej i lubianej w środowisku himalaistów. Często nazywano go "Czapą" lub "Czapkinsem" ze względu na jego ogromne zamiłowanie do ciągłego noszenia rozmaitych nakryć głowy. Uważany był również za niezwykle upartego, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego wieloletnią walkę z górą, która okazała się dla niego tragiczna - Nanga Parbat. Himalaista początkiem tego roku już po raz siódmy podjął próbę zimowego wejścia na dziewiąty co do wysokości szczyt na świecie. Towarzyszyła mu Francuzka Élisabeth Revol, a całe wejście było w stylu alpejskim i sportowym - bez wspomagania tlenem z butli. Jak się już wkrótce miało okazać, za dotarcie na szczyt Polak zapłacić musiał najwyższą cenę - zginął w trakcie drogi powrotnej, a jego śmierć wywołała wiele kontrowersji. W tej kwestii wypowiadały się już dziesiątki osób, zarówno ze świata sportu, himalaiści, jak i bliscy mężczyzny. Teraz głos postanowił zabrać ojciec Mackiewicza, a to co powiedział w DDTVN szokuje.

Ojciec Mackiewicza opowiada o swoim bólu w DDTVN

Do tej pory Witold Mackiewicz raczej niechętnie spotykał się z dziennikarzami i odpowiadał na pytania związane z tragiczną śmiercią swojego syna, jednak w końcu zgodził się na publiczne wyznanie. Mężczyzna opowiedział o swoim bólu i kontakcie ze zmarłym. - On jest tu obecny, duchem swoim, on się odzywa, w snach. (...) Wierzę w to, że to spełnienie, które się dokonało dla niego, jest zwieńczeniem jego pasji.[...] Znajomy ksiądz mówił mi: Ja Ci nawet nie składam kondolencji, Tomasz został tam, gdzie kochał być. (...) W tym roku byłem spokojny. Ja mu nigdy nie powiedziałem "nie jedź", żona zawsze mówiła "nie jedź, po co Ci to Tomuś". Ja szanowałem i podziwiłem jego pasję - mówił w "DDTVN". Trudno wyobrazić sobie ogromny ból rodzica, który stracił własne dziecko, a co dopiero sytuację, w której śmierć jest tak tragiczna i ma miejsce tysiące kilometrów od domu w niedostępnych górach. Dalej Witold Mackiewicz wspomina również swoją ostatnią rozmowę z synem. - Tato jadę - oświadczył Tomasz Mackiewicz. - Wracaj szczęśliwy - życzył mu ojciec.

Tomasz Mackiewicz: himalaista, którego śmierć poruszyła Polaków

Wiele osób znających się z Tomaszem Mackiewiczem po jego śmierci określało, że miał on swego rodzaju obsesję na punkcie góry Nanga Parbat. Wielokrotnie próbował zdobyć szczyt, siedem razy jednak mu się to nie udało. Jedni odbierali to jako przejaw niezwykłej próby charakteru i zawziętości, inni mówili raczej o bezsensownym uporze i kuszeniu losu, góra bowiem była niezwykle niebezpieczna. Jak się okazało, dużo racji mieli niestety ci drudzy.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Gdy tylko pojawiły się informacje o kłopotach polskiego himalaisty, rozwój wypadków zaczęły śledzić wszystkie media. Mówiło się o poważnych kłopotach pary oraz o tym, że towarzysząca Polakowi Revol zmuszona była zostawić go w szczelinie, by ratować swoje życie. Finalnie na ratunek parze wyruszyli członkowie polskiej Narodowej Wyprawy Zimowej na K2, niestety udało im się pomóc jedynie kobiecie. Wokół sprawy powstało wiele kontrowersji, pojawiły się dziesiątki komentarzy obwiniających himalaistkę za śmierć Mackiewicza oraz powątpiewających w jej wersję wydarzeń, jednak w opublikowanym niedawno raporcie przeczytać można, że para rzeczywiście zdobyła szczyt. Ten fakt pozwala wierzyć, że Tomasz Mackiewicz - mimo ogromnej ceny - spełnił swoje życiowe marzenie i po wielu próbach osiągnął swój cel. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. MSZ traci cierpliwość ws. katastrofy smoleńskiej. To może być koniec
  2. Kaczyński przekazał informacje Morawieckiemu. 5 kluczowych ministrów wylatuje, Szydło na liście
  3. Media poinformowały, że Beata Tyszkiewicz walczy z rakiem. Aktorka postanowiła rozwiać plotki
  4. BESTIALSTWO! BEZBRONNE ZWIERZAKI KATOWANE W CYRKU, KILKADZIESIĄT CIOSÓW W 2 MINUTY
  5. Jakie spodnie wybrać do figury Gruszki? Podkreśl swoje pośladki
Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu