Dorota Wellman nie miała litości. Gwiazda DDTVN zmiażdżyła seksistowskiego pisarza

Dorota Wellman nie miała litości. Gwiazda DDTVN zmiażdżyła seksistowskiego pisarza Źródło: Fot. YouTube/Lustro

"DDTVN" jest jednym z najpopularniejszych programów śniadaniowych w polskiej telewizji. Jego niekwestionowaną gwiazdą pozostaje od dłuższego czasu Dorota Wellman. O dziennikarce i jej ostrej odpowiedzi na seksistowskie stwierdzenie popularnego pisarza huczą dziś liczne krajowe media.

Dorota Wellman znana jest szerokiej publiczności przede wszystkim ze swej pracy dla "DDTVN", które współprowadzi w parze z Marcinem Prokopem. Prezenterka udziela się jednak także w wielu innych projektach, często ujawniając swe feministyczne poglądy.

Gwiazda DDTVN odpowiada na seksistowskie stwierdzenia pisarza

Kiedy więc do gwiazdy dotarły słowa znanego, francuskiego pisarza na temat jego sposobu postrzegania kobiet, dziennikarka ostro mu odpowiedziała. Czym Yann Moix naraził się Dorocie Wellman oraz tysiącom innych pań z różnych zakątków świata? - Mówię ci prawdę: w wieku 50 lat nie jestem w stanie pokochać kobiety w wieku 50 lat. Uważam, że jest za stara i za brzydka. Wolę ciała młodszych kobiet. Ciało 25-letniej kobiety jest niezwykłe, natomiast kobiety w wieku 50 lat wcale nie jest nadzwyczajne - stwierdził pisarz w wywiadzie dla „Marie Claire”. Francuz wyznał także, iż "preferuje" nawiązywanie romansów z kobietami pochodzącymi z Azji. Jak stwierdził, ich urody nie musiałby się bowiem wstydzić.

Dorota Wellman zmiażdżyła Yanna Moixa

Słowa te zadziałały na Dorotę Wellman oraz tysiące innych kobiet niczym przysłowiowa płachta na byka. Dziennikarka zdecydowała się odpowiedzieć na seksistowskie stwierdzenia Moixa w swoim tekście dla "Wysokich Obcasów", używając naprawdę mocnego, emocjonalnego języka i nie ukrywając nawet przez moment swoich negatywnych odczuć wobec przyjętej przez Francuza narracji.



DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Śmieszą mnie mężczyźni, którzy zamieniają żony na młodszy model. (...) Podtatusiałe donżuany - rozpoczęła stanowczo Wellman, nazywając twórcę "podstarzałym seksistą" oraz "kretynem". - Moix dodał, że woli związki z azjatyckimi kobietami, zwłaszcza Koreankami, Chinkami i Japonkami, ponieważ ich typ urody jest na tyle atrakcyjny, że nie musi się wstydzić, pokazując w ich towarzystwie. Za to one powinny się wstydzić, że się z nim zadają. A jak patrzę na jego fotografię, to myślę, że powinny zamykać oczy i myśleć o czymś innym. Czymś przyjemnym i ładnym - napisała także gwiazda "DDTVN", ostro punktując używającego seksistowskich stwierdzeń pisarza.
ZOABZC TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Córka gwiazdy zmarła i OSIEROCIŁA dwójkę dzieci. Piosenkarka z ROZPACZY zawiesiła karierę
  2. Anna Jantar przeżyła SZOK, gdy nakryła męża ze swoją RYWALKĄ. To był cios prosto w serce
  3. Sekrety rodziny królewskiej ujrzały światło dzienne. Dobrali się nawet do królowej Elżbiety
  4. Śmierć zabrała uwielbianego aktora „Rodziny zastępczej”. Uczcili jego pamięć w niespodziewany sposób
  5. Aktorka „Bożenki” z Klanu zapłaciła bardzo wysoką cenę za ciążę. Przykre informacje
Źródło: Wysokie Obcasy Następny artykuł