Dbasz o linię? Popularny napój to pięć pączków w płynie!

Dbasz o linię? Popularny napój to pięć pączków w płynie! Źródło: źródło: pexels.com

Święta Bożego Narodzenia już za nieco ponad miesiąc. To idealna okazja dla całego rynku sklepów, kawiarni i restauracji, by powoli wprowadzać do swojej oferty świąteczne produkty. Jeden z nich jest jednak wyjątkowo tuczący i zdecydowanie odradza się go wszystkim, którzy dbają o linię.

Mowa o napoju, który w swojej ofercie świątecznej ma popularna sieć kawiarni Starbucks. Ich flagowy produkt na okres zimowy, piernikowe frappucino grande z mlekiem odtłuszczonym ma aż 68,7 gramów cukru. Nie lepiej prezentuje się zawartość cukru we frappucino grande o smaku toffi i orzechów. Tam znajdziemy go 68,4 grama. To potężna dawka białego proszku, biorąc pod uwagę, ile znaleźć go można w przeciętnym pączku. W jednym jest około 12 gramów cukru, co oznacza, że frappucino ze Starbucksa jest niczym "sok" z pięciu pączków. Oczywiście nie ma żadnego znaczenia, że frappucino jest na mleku odtłuszczonym. Podawanie tej informacji to jedynie chwyt marketingowy, który ma uczynić produkt zdrowszym w naszych oczach.

Dieta cukrowa z posypką

Frapoucino ze Starbucksa to jednak nie wszystko. Inna popularna sieć kawiarni w swojej ofercie ma podobny zastrzyk białego cukru. W placówkach Costy kupić można Black Forest Frostino, które mimo świetnego smaku jest wręcz niszczące dla zdrowia. Wszystko oczywiście przez cukier, którego napakowano do kubeczka aż 67,7 gramów. Podobnie z innych popularnym przysmakiem sieciówki - czekoladą miętową. Ta ma aż 48,2 gramy cukru.

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega

Zaciskanie pasa i dieta poświąteczna to już niemal coroczny rytuał. Jak jednak ostrzega WHO, jeśli będziemy uważnie patrzeć na to, co jemy, możemy zapomnieć o przykrych restrykcjach żywieniowych i morderczych dietach. Wystarczy pamiętać, na jak wiele można sobie pozwolić. Z zaleceń WHO wynika, że najlepiej, gdy codziennie przyjmowany przez nas biały cukier nie przekracza 10% zapotrzebowania kalorycznego. Jeszcze lepiej, kiedy jesteśmy w stanie ograniczyć go do 5%. Oznacza to, że średnio dziennie możemy pozwolić sobie na 25 gramów cukru, co jest równowartością pięciu łyżeczek. Nietrudno zgadnąć, że słodkie napoje z popularnych sieci przekraczają tę normę niemal trzykrotnie. źródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News