Nieoficjalne: Wiadomo, jakim narzędziem został zabity Dawidek

Nieoficjalne: Wiadomo, jakim narzędziem został zabity Dawidek Źródło: .

Dawidek został odnaleziony po 10 dniach ciągłych poszukiwań. Teraz po zakończeniu sekcji zwłok chłopca prokuratura podała, co mogło być narzędziem zbrodni.

Przez 10 dni 5-letni Dawidek Żukowski był poszukiwany przez setki osób, które dołożyły wszelkich starań, aby jak najszybciej udało się odnaleźć chłopca. Przeszukano tysiące hektarów terenu, sprawdzając każde możliwe miejsce. W końcu w sobotę całą Polskę obiegła informacja o odnalezieniu ciała chłopca w okolicach autostrady A2. Początkowo śledczy nie mogli mieć pewności, że osoba, którą znaleźli to na pewno Dawidek, ponieważ potrzebne było wykonanie odpowiednich procedur.

Teraz prokuratura podała, co udało się biegłym odkryć po przeprowadzeniu sekcji zwłok chłopca. Lekarze odnaleźli wiele ran na ciele 5-latka i podali możliwe narzędzie zbrodni. Jednak w tym wypadku również nie są co do tego ostatecznie pewni.

Prokuratura podała narzędzie, od którego mógł zginąć Dawidek

Akcja poszukiwawcza Dawidka była największą tego typu akcją w historii Polski. Jednak mimo zastosowania nowoczesnej technologii, psów tropiących, a także pomocy od setek osób dopiero po 10 dniach udało się odnaleźć chłopca.

Co więcej, potwierdzają się tropy, które pojawiły się jeszcze podczas trwania poszukiwań odnoszące się do tego, gdzie mogło dojść do tragedii. Dodatkowo biegłym udało się na podstawie zbadania licznych ran na ciele chłopca podać możliwe narzędzie zbrodni.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Biegli odkryli na ciele Dawidka liczne rany kłute w obrębie klatki piersiowej, które wprost sugerują, że ojciec chłopca mógł go zamordować nożem. Jednak, póki nie uda się śledczym odnaleźć narzędzia zbrodni, nie mogą mieć w tej kwestii 100-procentowej pewności.

 - Oględziny i sekcja wskazują na liczne rany kłute klatki piersiowej, które zostały zadane najprawdopodobniej narzędziem ostrym, być może nożem. Ale to będzie jeszcze poddane analizie, ponieważ narzędzie zbrodni nie zostało jeszcze zabezpieczone - mówił Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej.

Dodatkowo potwierdzono, że w samochodzie taty Dawidka zabezpieczono ślady krwi, które znaleziono na dziecięcym foteliku, osłonie przeciwsłonecznej, a także innych elementach tapicerki auta. Bez wątpienia w dalszym toku śledztwa uda się ustalić kolejne szczegóły, ponieważ sprawa ta pełna jest jeszcze niewiadomych.

  1. Agata Duda otworzyła usta i wszyscy zdębieli. Tysiące Polaków było zażenowanych jej słowami. Nie uwierzycie, co powiedziała
  2. Partner izolował Annę Przybylską od rodziny! Po latach CAŁA prawda o toksycznym związku aktorki wyszła na jaw
  3. Niemal nikt o tym nie wie. Anna Przybylska została pochowana z kimś jeszcze
  4. To lepsze niż hybryda! Dzięki tej metodzie będziesz mieć dokładnie takie paznokcie, o jakich zawsze marzyłaś
  5. Zachłanność Maryli Rodowicz przekroczyła wszelkie granice, zażądała krocie. Reakcja TVP jej się nie spodoba
  6. Przyjaciel Pawła Ż. szukał Dawidka na własną rękę. Nagrał moment odnalezienia ciała, wszystko widać, nagle zrobiło mu się słabo
  7. Niewiarygodne. Jeden szczegół zadecydował, że dopiero teraz znaleziono ciało Dawidka

źródło: Polska Times

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu