Niesamowicie pokrzepiające informacje, ojciec wypuścił Dawidka żywego? Dowódca grupy poszukiwawczej wlał nadzieję w całą Polskę

Niesamowicie pokrzepiające informacje, ojciec wypuścił Dawidka żywego? Dowódca grupy poszukiwawczej wlał nadzieję w całą Polskę Źródło: .

Dawid Żukowski od kilku dni jest intensywnie poszukiwany. Służby dokładają wszelkich starań, aby trafić na jakikolwiek ślad zaginionego 5-latka. Jak na razie nie udało się zdobyć informacji o miejscu pobytu chłopca, a wiele osób straciło nadzieję na pozytywne zakończenie tej historii. Bardzo możliwe jednak, że chłopiec wciąż ma szanse na powrót do domu.

Dawid Żukowski zaginął już sześć dni temu w okolicach Grodziska Mazowieckiego. Od tego czasu policja i mieszkańcy całą uwagę skupiają na badaniu wszelkich tropów, które mogłyby naprowadzić ich na jakikolwiek ślad chłopca. Do tej pory nie udało się ustalić, gdzie może przebywać chłopiec, a szanse na odnalezienie 5-latka żywego drastycznie maleją z każdym dniem. Dowódca Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego s12 uważa jednak, że istnieje szansa na odnalezienie dziecka. Według niego, ojciec mógł go wypuścić żywego.

Dawid Żukowski może się odnaleźć żywy? Dowódca grupy przekazał pokrzepiające informacje

Wśród wielu scenariuszy tego, co mogło dziać się z 5-latkiem przez ostatnie dni, część nie napawa optymizmem. Najbardziej prawdopodobne wydaje się, że ojciec popełnił najokropniejszą zbrodnię i zabił własnego syna, zanim sam popełnił samobójstwo. Polacy powoli tracą nadzieję, że po niemal tygodniu poszukiwań uda się znaleźć go żywego. Według Jana Jaszczyńskiego to może być błędne założenie. Dowódca grupy poszukiwawczej stwierdził, ze istnieje duże prawdopodobieństwo, iż Paweł Ż. wypuścił syna żywego.

Jeśli tak się stało, to dziecko mogło przeżyć. Choć 6 dni bez opieki i poza domem wydaje się być wielkim wyzwaniem dla tak małego chłopca, w przeszłości miały zdarzać się podobne sprawy zakończone pozytywnie. 

Mężczyzna podkreśla też, że dopóki nie znajdzie się ciała osoby poszukiwanej, należy ją traktować jako żywą i stosować podobne procedury. Z jego doświadczenia wynika, że nawet po wielu dniach udawało się znaleźć zaginione osoby w dość dobrej kondycji. Według niego, Dawid Żukowski wciąż może zostać odnaleziony żywy w jakiejś kryjówce, choć szanse na to są raczej niewielkie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Poszukiwania trwają, policja nadal prosi wszystkich o pomoc

Pokrzepiające informacje od samego dowódcy jednostki ratowniczej nową nadzieję dla bliskich chłopca. Jan Jaszczyński zdaje się wierzyć, że chłopiec wróci do domu cały i zdrowy, a szczęśliwe zakończenie tej dramatycznej historii to tylko kwestia czasu. Ważne jest, aby każdy, kto ma jakiekolwiek informacje dotyczące Dawidka lub jego ojca natychmiast zgłosili się do policji w celu złożenia zeznań. 

Każda pomoc i nawet z pozoru nieistotny szczegół może okazać się przełomowy dla sprawy. Być może dzięki niemu policjanci będą mogli wskazać nowy kierunek poszukiwań, który tym razem okaże się kluczowy dla sprawy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kwaśniewska została mamą! Córka prezydenta w końcu pochwaliła się swoim maluszkiem. Fani nie mogą uwierzyć w to, co widzą
  2. Nie żyje piękna gwiazda. Jej partner odrąbał jej głowę, a zdjęciem pochwalił się w internecie
  3. 4-latek zapewnia, że w poprzednim wcieleniu był księżną Dianą. Ujawnia porażające fakty, jesteśmy w szoku
  4. Chciał, by jego żona nie cierpiała. Rafał poderżnął jej gardło dwa razy
  5. Strażak myślał, że właśnie uratował 8 szczeniaków ze studzienki. Kiedy zdał sobie sprawę, że to w ogóle nie są psy, wbiło go w ziemię
  6. "W przypadku Dawida doszło do tragedii". Wstrząsające słowa byłego szefa wydziału zabójstw Komendy Stołecznej Policji

Źródło: TVP Info

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News