Dawid Kubacki i Kamil Stoch
PAP/ Grzegorz Momot
Aleksandra Bolko - 27 Stycznia 2020

Dawid Kubacki zdradził, co zrobi za pieniądze od premiera. Odpowiedź powala, ale komentarz Kamila Stocha zwrócił uwagę wszystkich

Dawid Kubacki zajął 3. miejsce w 68. Turnieju Czterech Skoczni w konkursie indywidualnym. Premier Mateusz Morawiecki postanowił uhonorować skoczka premią w wysokości 100 tys, złotych. Jego odpowiedź jest rozbrajająca, tak jak i komentarz Kamila Stocha.

Dawid Kubacki w tym roku zalicza świetny sezon. W Turnieju Czterech Skoczni, który jest najbardziej prestiżowym konkursem skoków narciarskich na świecie, również spisał się fantastycznie. W tegorocznych zawodach wydawało się, że to on będzie triumfować, jednak ostatecznie to Kamil Stoch zdobył pierwsze miejsce. Kubacki nie jest jednak ani trochę zasmucony. Zajął trzecie miejsce, a premier Morawiecki obiecał mu premię w wysokości 100 000 zł za wspaniałe wyniki.

Sarna zobaczyła bałwanaNagranie obejrzały już 2 miliony osób. Sarna spotkała bałwana, jej reakcja rozkłada na łopatkiCzytaj dalej

Zapytany przez dziennikarzy "Interii", na co zamierza przeznaczyć tak ogromną sumę, zanim zdążył odpowiedzieć, Kamil Stoch rzucił: "Na koks!". Rozbawiony Kubacki odpowiedział jednak (używając gwary góralskiej):

-Kamil mi podpowiada, że węgla se kupię i będę se polił przez całe lato, żeby mieć 60 stopnie w chałupie. I nie będę musiał jechać nigdzie na wakacje, bo w domu będę miał ciepło.

-A tak serio, jeżeli o mnie chodzi, to nie znam szczegółów, jeśli chodzi o kwoty. Wiem, że kwota została przyznana i bardzo mi miło z tego powodu- dodał.

Obaj skoczkowie byli bardzo rozbawieni, humory dopisywały im po wygranej.

Sukces nie tylko skoczków

Kubacki zwrócił jeszcze uwagę na jeden bardzo ważny szczegół. Mianowicie, za ich sukcesem nie stoją tylko skoczkowie i ich wysiłek, ale ciężka praca całego zespołu i sztabu szkoleniowego, o którym rzadko się mówi, choć tym razem także i oni zostali docenieni.

-Cieszę się też z tego, że nie tylko ja zostałem doceniony, ale z tego co słyszałem, także nasz sztab szkoleniowy, który często na te nasze sukcesy pracuje 365 dni w roku. My mamy parę dni wolnego, a oni zapieprzają na okrągło. Bardzo fajne jest to, że zostali docenieni, bo ich w telewizji nie widać, rzadko udzielają wywiadów. A oni naprawdę się przyczyniają do tych sukcesów- zwrócił uwagę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

NowotwórOto popularne produkty, które powodują raka trzustki i żołądka. Lepiej natychmiast wykluczyć je z diety dla własnego dobraCzytaj dalej

Kubacki zazdrości Stochowi?

Skoczek został zapytany, czy odczuwa zawód po zakończeniu konkursu - w 1. serii to Kubacki prowadził, ale później Kamil Stoch wyszedł na prowadzenie. Okazuje się, że wręcz przeciwnie. Cieszy się z wygranej kolegi.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje legenda światowej piłki. Dwukrotnie zagrał w finale mundialu

2. Fatalne wiadomości o Pawle Królikowskim, operacja zakończyła się katastrofą. Dramat rodziny dopiero się rozpoczyna

- Oczywiście nutka niedosytu jest. Widziałem, o co walczę, chciałem w Zakopanem wygrać. Udało się to jednak Kamilowi. Miał farta. (Stoch: - Jestem urodzony w niedzielę). Co ja na to poradzę? Jak najbardziej, to będzie dla mnie dzień zapamiętany jako szczęśliwy. Stojąc wspólnie na podium, razem z kibicami mogliśmy odśpiewać nasz hymn. Ciarki przechodziły po plecach. Tego się nie zapomina!

- Cieszę się też z kolejnego miejsca na podium. To mi udowadnia, że moja praca zmierza w dobrym kierunku-dodał na sam koniec.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dawid Kubacki w mocnych słowach po konkursie w Zakopanem. "Jest niedosyt
  2. Adam Małysz krytykuje polskiego skoczka. Padły bardzo mocne słowa
  3. Listonosz porzuci przesyłkę, ale zapłacisz ty. A grozi Ci nawet sąd
  4. Był gwiazdorem "Big Brothera", teraz jest jasnowidzem. Jego wizja dla wszystkich Polaków jest przerażająca
  5. Po 500 plus czas na 500 minus. Mrowie Polaków straci swoje pieniądze

Kot o dwóch twarzachNiebywałe, jedyny kot na świecie o podwójnym pyszczku. Dzięki genetyce wygląda przeuroczoCzytaj dalej

źródło: sport.interia.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News