Skandal przed skokami w Niemczech. Dawid Kubacki upokorzony, zagroziło jego występowi w konkursie

Skandal przed skokami w Niemczech. Dawid Kubacki upokorzony, zagroziło jego występowi w konkursie Źródło: Instagram / dawid.kubacki.official

Dawid Kubacki jest bez wątpienia jednym z najlepszych zawodników reprezentujących Polskę w skokach narciarskich. Niestety jego udział w konkursie mógł być zagrożony. Wszystko przez organizatora zawodów w Niemczech.

Skoki narciarskie od lat wzbudzają wiele emocji. Ten widowiskowy sport wymaga bardzo wielu poświęceń i żelaznej dyscypliny. Dawid Kubacki, który odnosi w tym sporcie znaczące sukcesy, jest z pewnością powodem do dumy wielu sympatyków skoków. Jednak zaserwowany mu posiłek rzucił cień na jego udział w zawodach.

Niezwykły sport

Dawid Kubacki jako skoczek narciarski przestrzega określonej diety, która musi być naprawdę wysokooktanowym paliwem dla zawodników. Jednak ta dyscyplina jest niezwykle specyficzna. Osiągane wyniki są bardzo zależne od warunków pogodowych. Wystarczy nieodpowiedni wiatr i sportowiec może zakończyć skok nawet kilkadziesiąt metrów bliżej. Nie bez znaczenia są też opady, które mogą negatywnie wpływać chociażby na widoczność.

Istotna jest również dieta sportowców. Nie da się ukryć, że odpowiednio dobrany pokarm może wpływać na nasze zasoby energii. Tak samo jest w przypadku skoczków narciarskich. Energia i koncentracja są niezbędne do oddania dobrego skoku, lotu w nienagannym stylu i lądowania telemarkiem. Niestety osoby odpowiedzialne za wyżywienie skoczków zafundowały im taki posiłek, że Dawid Kubacki z pewnością nie będzie go miło wspominał.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dawid Kubacki na treningu

Trening przed najbliższymi zawodami w Niemczech miał się odbyć w piątek. Niefortunnie z powodów fatalnych warunków pogodowych był co chwilę przerywany. Finalnie podjęto decyzję o jego odwołaniu, a kwalifikacje przeniesiono na sobotę. Zanim to jednak nastąpiło, Polacy musieli czekać w gotowości na decyzję. Trwało to od 13:00 do 17:00 i wymagało to od sportowców nieustannej koncentracji, co bez wątpienia jest wyczerpujące.

Organizatorzy postanowili przygotować dla skoczków posiłek. Niestety Niemcy zaserwowali sportowcom danie wątpliwej jakości. Małe kanapki i parówki z musztardą odbiegają od standardów dietetycznych skoczków.

- Nie, nie, nie. Parówka to nie jest za bardzo dobre paliwo dla nas. Nam się udało jakąś bułeczkę zahaczyć. To chociaż tyle - skomentował sytuację Dawid Kubacki.

Dzisiaj grzeje: 1. Nauczycielka kazała uczniom zrobić sobie zdjęcia. W życiu nie spodziewali się, do czego je wykorzysta
2. Informacyjny chaos, mnóstwo zabitych. Trwa pilna akcja pod centrum handlowym

Taki posiłek mógł przyczynić się do słabszej kondycji naszego zawodnika. To z kolei mogło się przełożyć na gorszy skok. Zwłaszcza po kilku godzinach oczekiwania. Wszakże do tego sportu potrzeba jednak siły, a tę zapewnia odpowiednio zbilansowana dieta. Oby organizatorzy więcej nie dopuszczali do takich sytuacji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwałtowny wzrost zachorowań. Choroby weneryczne rozprzestrzeniają się błyskawicznie
  2. Ważna wiadomość od organizatorów konkursu w Willingen. Skoki zostały przełożone
  3. Myślisz, że nie jesz przeterminowanego i nadgniłego mięsa? Ujawniamy sposoby sklepów na "odświeżanie" jedzenia, porażające
  4. Małgorzata Rozenek w ciąży wylądowała nagle w szpitalu? Radosław Majdan opublikował zdjęcie, wyjaśniamy
  5. Irena Santor po śmierci Lipko zdradziła wszystko. Mało kto wiedział jaka była prawda

Źródło: Super Express

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News