104-letni naukowiec chce się zabić. Ma dość

104-letni naukowiec chce się zabić. Ma dość Źródło: Fot. BBC News

David Goodall jest znany na świecie jako najstarszy australijski naukowiec. Mężczyzna ma 104 lata i podjął niedawno bardzo ważną, nieoczywistą decyzję. Chce bowiem polecieć do Szwajcarii, aby tam poddać się eutanazji.

Goodall jest niezwykle wiekowym człowiekiem, jednak nie zmaga się z żadną poważną chorobą ani dolegliwością. Stwierdził po prostu, że jakość jego życia znacząco się obniżyła, dlatego też chce je ostatecznie przerwać.

David Goodall: trudna decyzja naukowca

- Bardzo żałuję, że osiągnąłem ten wiek. (...) Nie jestem szczęśliwy. Chcę umrzeć. To nie jest smutne. Smutne jest wtedy, gdy ktoś chce ci to uniemożliwić - wyznał bardzo szczerze Goodall w rozmowie z telewizją ABC. - Mam wrażenie, że starsza osoba, taka jak ja, powinna mieć pełne prawa obywatelskie, w tym prawo do eutanazji - dodał także krytycznie.

Szczegóły kontrowersyjnej sprawy

Eutanazja nie jest obecnie legalna w Australii, dlatego naukowiec zdecydował się na podróż do Szwajcarii. Jak więc widać, jego determinacja w tej sprawie jest już bardzo wysoka. Co ciekawe, w internecie rozpoczęto zbiórkę, która ma na celu zebranie środków umożliwiających Goodallowi lot klasą biznesową. Na ten cel zebrano już ogromną kwotę 9300 funtów.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News