Skandal podczas wyławiania ciała chłopca w Darłowie. Brak słów

Skandal podczas wyławiania ciała chłopca w Darłowie. Brak słów Źródło: Fot. YouTube/LatkowskiTV

Darłowo znalazło się w tym tygodniu na ustach wszystkich za sprawą ogromnej rodzinnej tragedii. Trójka rodzeństwa została porwana przez morze i straciła swoje życie. Dziś wyłowiono ciało, które prawdopodobnie należy do jednej z ofiar.

We wtorek 14 sierpnia na plaży w nadmorskim Darłowie fale porwały trójkę dzieci. Ratownicy w niedługim czasie odnaleźli ciała dwójki z nich - 14-latka i 11-latki. Do dziś poszukiwany był ich 13-letni brat. Dzieci pływały w miejscu wyłączonym z kąpieli, czyli poza kontrolą ratowników. Rodzeństwem opiekowała się matka, która wedle relacji mediów spuściła je na chwilę z oczu, by zapewnić opiekę czwartemu, dwuletniemu dziecku. Jak się dowiedzieliśmy, dzieci bawiły się przy falochronie. Niestety utopiły się, a rodzice potwierdzili tożsamość wyłowionych ciał. Dziś wyłowiono trzecie, które najprawdopodobniej należy do 13-letniego Kamila.

- Apelujemy do świadków tragicznych wydarzeń o kontaktowanie się z komisariatem policji w Darłowie - informuje miejscowa Policja.

Darłowo: skandal podczas wyławiania ciała

W godzinach popołudniowych Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe odnalazło ciało nastoletniego chłopca. Znajdowało się przy falochronie i wciąż nie wiadomo, czy należy do trzeciego zaginionego dziecka. Wokół miejsca akcji ratowników zebrał się tłum. Doszło także do niemałego skandalu, gdyż gapie nie reagowali na prośby policjantów, którzy nalegali by zabrano z miejsca tragedii dzieci, dla których widok ciała może być traumą. Fragment akcji nagrał dziennikarz Sylwester Latkowski. Film trafił do sieci. Widać na nim, jak WORP wydobywa ciało i zabiera je do zabezpieczenia. Wszystko obserwują dziesiątki osób.

Jak doszło do tragedii w Darłowie?

W ten wtorek fala na Bałtyku była wyjątkowo wysoka. By wyłowić zaginione dzieci, plażowicze utworzyli nawet ludzki łańcuch, by odszukać dzieci. Równocześnie wodę przeczesywali ratownicy. Odnaleziono wówczas ciało 14-latka, który pomimo przetransportowania śmigłowcem do szpitala zmarł. Następnego dnia nadal prowadzono poszukiwania. W ich wyniku znaleziono 11-letnią siostrę zmarłego. Dziś najprawdopodobniej udało się odnaleźć ciało trzeciego dziecka.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Poseł PiS pobity przez polityka PO! Prokuratura zajęła się sprawą
  2. Jerzy Urban zagłosuje na Jakiego! Musicie poznać powód
  3. Oliwia Bieniuk odkryła wszystkie karty! Trzymajcie się krzeseł
źródło: natemat.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News