Koszmarna tragedia w wakacje w Polsce. Dzieci wśród ofiar

Koszmarna tragedia w wakacje w Polsce. Dzieci wśród ofiar

Darłowo wraz ze swoją nadmorską częścią miasta Darłówkiem są bardzo popularnym wśród polskich turystów miejscem letniego wypoczynku nad Morzem Bałtyckim. Jednak nie dla wszystkich urlop zakończył się szczęśliwie, dzieci padły ofiarą. 

Darłowo jest popularną, turystyczną miejscowością nadmorską, do której w okresie wakacyjnym ściągają tysiące turystów wraz z dziećmi. Wiadomo, że wakacje to czas odpoczynku, relaksu i zabawy, jednak pamiętać także należy o odpowiedzialności o siebie oraz o osoby z którymi wypoczywamy - zwłaszcza dzieci. Właśnie przez nieuwagę do tragedii doszło w nadmorskiej części Darłowa - Darłówku.

Co się stało w Darłówku?

Darłowo oraz jego nad morska część - Darłówek, przez ostatnie 2 miesiące oblegane były przez turystów. To właśnie tam doszło do tragedii - Trójka dzieci, która była rodzeństwem, bawiła się w morzu, podczas gdy ich matka wypoczywała na plaży z najmłodszym dzieckiem. Podczas gdy mama poszła do toalety, nastolatków prawdopodobnie porwała większa fala - do tej pory bawili się zanurzeni jedynie do kolan. Do ratowania dzieci mieli rzucić się rzekomo inni turyści leżący na plaży, jednak nie przyniosło to efektów. Kobieta po powrocie również nie mogła odnaleźć dzieci, została wezwana więc pomoc.

Darłowo - zaginione dzieci

Spośród trójki dzieci bawiących się w wodzie, udało się wyłowić jednego, 14-letniego chłopca. Jego ratunkiem okazał się falochron portowy w pobliżu którego morze wyrzuciło nastolatka. Obecni na miejscu policjanci natychmiast przystąpili do reanimacji, następnie przetransportowano chłopca śmigłowcem LPR do szpitala. Na razie nie wiadomo w jakim jest stanie. Wciąż trwają natomiast poszukiwania dwójki pozostałych dzieci: 11-letniej dziewczynki oraz 13-letniego chłopca, jednak na razie bez rezultatów. Plaża została oznakowana także czerwoną flagą, co zmotywowane było bardzo dużymi falami. Teraz policjanci ustalają, jaka flaga wisiała w chwili, gdy dzieci wchodziły do wody.  
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Zmarł aktor znany z seriali „Samo życie”, „Plebania”. „Czas honoru”. Żona przerwała milczenie
  2. Edyta Górniak publicznie zmieszana z błotem! „Słoma z butów wariatce wyłazi”
  3. Kaczyńską poniosło! Internauci są na nią wściekli
 
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News