Tragedia dzieci w Darłówku. Kościół wchodzi do gry

Tragedia dzieci w Darłówku. Kościół wchodzi do gry Źródło:

Darłówko i tragedia, do której w nim doszło, niemal od tygodnia utrzymuje się na ustach wszystkich Polaków. Trójka dzieci zginęła porwana przez morze. Teraz głos na ten temat postanowił zabrać lokalny biskup Edward Dajczak.

We wtorek 14 sierpnia na plaży w nadmorskim Darłówku fale porwały trójkę dzieci. Najstarszy 14-latek został odnaleziony jako pierwszy, jednak mimo wykonanej akcji ratunkowej, zmarł następnego dnia w szpitalu. W piątek wyłowiono ciało 11-latki, a w sobotę udało się znaleźć ciało ich 13-letniego brata. Dzieci pływały w miejscu wyłączonym z kąpieli, czyli poza kontrolą ratowników. Tego dnia fale sięgały około półtora metra. Rodzeństwem opiekowała się matka, która wedle relacji mediów spuściła je na chwilę z oczu, by udać się do toalety z czwartym, dwuletnim dzieckiem. Kiedy wróciła, okazało się, że dzieci nie ma.

Darłówko: kościół zabiera głos w sprawie tragedii

W sprawie śmierci trójki dzieci zabrał głos biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak. Napisał list, który w niedzielę 19 sierpnia jest odczytywany we wszystkich kościołach diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Biskup postanowił dodać otuchy rodzicom zmarłych dzieci. - Proszę miłosiernego Boga o wieczne zbawienie dla tragicznie zmarłych dzieci oraz o łaskę umocnienia i pokoju dla ich rodziców. Proszę wszystkich o modlitwę w ich intencji podczas niedzielnej Eucharystii. W naszych modlitwach pamiętajmy również o tych, którzy w tym roku stracili życie w tragicznych wypadkach - czytamy w liście. Dodatkowo biskup apeluje, aby przestrzegać zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą. - Wielkie uznanie należy się tym, którzy nieśli pomoc poszkodowanym w chwili zdarzenia i nadal to czynią na różne sposoby. Przy tej okazji zwracam się z apelem do wszystkich wypoczywających nad wodą o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Ich poszanowanie jest wyrazem naszej odpowiedzialności za siebie nawzajem i przejawem miłości bliźniego - przestrzega biskup.
Zobacz także:
  1. PiS chce dać fortunę rodzicom dzieci z Darłowa, które utopiły się w Bałtyku
  2. Gwiazda Polsatu odrzuciła ciężką pracę Konrada Gacy. Już jej to nie obchodzi
  3. Rydzyk właśnie rozpętał piekło. Pokazał, że nie ma już żadnych hamulców
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News