Kiedy premiera 2. sezonu Dark na Netflix? Fani czekają z niecierpliwością

Kiedy premiera 2. sezonu Dark na Netflix? Fani czekają z niecierpliwością Źródło: facebook/pg/DARKNetflix

Dark jest pierwszym niemieckim serialem wyprodukowanym przez Netflix. Po dużym sukcesie pierwszej serii fani z niecierpliwością czekali na informacje o kontynuacji. Już niedługo odbędzie się premiera drugiego sezonu.

Dark to niemiecki serial na licencji Netflix. Pierwsze 10 odcinków zostało wyemitowanych pod koniec 2017 roku i okazały się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Tajemniczość historii, postaci pełne charyzmy oraz wyjątkowe napięcie panujące od pierwszego do ostatniego odcinka to tylko trzy powody, dla których historia musiała zostać kontynuowana. Fani znają ich o wiele więcej i już nie mogą doczekać się premiery drugiego sezonu.

Dark serial - S01E01 PL

Niemiecki serial to filmowe dzieło stworzone przez duet: Baran bo Odar i Jantje Friese. Pierwszy odpowiedzialny jest za reżyserię, a druga napisała wyjątkowy i mroczny scenariusz. Tworzenie zdjęć do kryminalnego hitu spotkało się z ogromny entuzjazmem widowni w Niemczech. Skala produkcji była na tyle duża, że zaczęły pojawiać się pomysły, aby miała ona kilkoro reżyserów. Spekulacje na ten temat uciął jednak jeden z twórców.

- A tak poważnie - dyskutowaliśmy długo, czy nie skorzystać z pomocy jeszcze jednego reżysera, albo nawet dwóch, bo to duże przy tak wielu dniach zdjęciowych. Ale uznaliśmy, że logistycznie, to będzie znacznie łatwiejsze do wykonania. Uświadomiliśmy sobie, że znacznie lepiej będzie to traktować jak jeden duży film, niż dawać jednemu reżyserowi 3 odcinki, a potem innemu kolejne 3, co będzie oznaczało, że będą oni musieli wracać do poprzednich lokacji - powiedział Baran bo Odar.

Podjęta przez niego próba samodzielnego wyreżyserowania wszystkich 10 odcinków doczekała się szczęśliwego zakończenia. Serial został przyjęty bardzo ciepło, a fani już nie mogą doczekać się kolejnych losów głównych bohaterów. 

Historia usytuowana jest we współczesnych Niemczech, w małej miejscowości Winden. Nieopodal miasteczka mieści się elektrownia atomowa, jednak to nie wokół niej toczą się najważniejsze wydarzenia serialu. Fabuła serialu toczy się wokół zaginięcia dwójki małych dzieci. To tajemnicze zdarzenie jest przyczyną wyjścia na światło dzienne sekretów czterech rodzin i zaburzonych relacji między ich członkami. Wypadki przedstawione w dziesięciu godzinnych epizodach przybierają nadprzyrodzony obrót pozostający w związku z wydarzeniami, które miały miejsce w miasteczku w 1986 r.

Pilotażowy odcinek oraz cały pierwszy sezon jest w całości dostępny na Netflix. Ponadto produkcję można za darmo obejrzeć na CDA i Zalukaj. Przed seansem warto jednak nabyć informacji na temat legalności źródeł, z których korzystamy w celu obejrzenia serialu.

Dark - Netflix. Kiedy 2 sezon?

Już niedługo cierpliwość fanów serialu zostanie doceniona. Premiera drugiego sezonu niemieckiej produkcji została zaplanowana na piątek, 21 czerwca. Tego dnia poznamy dalsze losy bohaterów czterech rodzin, które próbują odmienić przeznaczenie swojej małej społeczności. Poznamy również nowe postaci, do obsady dołączą: Sandra Borgmann, Winfried Glatzeder, Dietrich Hollinderbäumer i Sylvester Groth. 2 sezon liczyć będzie 8 odcinków.

Dark jest idealnym dowodem na to, że dominacja w świecie oryginalnych i jakościowych seriali niekoniecznie należy już do Amerykanów. To właśnie Europejczycy opowiadają coraz więcej ciekawych historii, nie popadając przy tym w sztuczne efekciarstwo. Poniżej prezentujemy trailer drugiego sezonu emocjonującej produkcji.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Gdzie oglądać Breaking Bad online? Platformy takie jak CDA czy Zalukaj udostępniają serial?
  2. Gdzie oglądać Lucyfera online za darmo? Serial jest dostępny w sieci
  3. Gdzie oglądać The Rain? Legalne i nielegalne platformy
  4. The 100 wraca do Netflix. Fani nie mogą się doczekać 6. sezonu
  5. Gra o Tron została stworzona przez HBO. Co teraz szykuje stacja?
Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu