Dariusz Piontkowski zajął oficjalne stanowisko w ważnej kwestii
Jan Bielecki East News
Agata Jaroszewska - 4 Września 2020

Dariusz Piontkowski potwierdził. Jest możliwa największa zmiana dla uczniów, oczekiwana niemalże przez wszystkich

Dariusz Piontkowski zdecydował się na zabranie oficjalnego stanowiska w kwestii ważnej nie tylko dla uczniów, ale również dla nauczycieli. Odniósł się jednocześnie do słów byłej minister Anny Zalewskiej. W związku z rozpoczęciem roku szkolnego pojawiło się wiele niepokoi względem powrotu dzieci i ewentualnym wzrostem liczby zakażeń. Chociaż Dariusz Piontkowski zapewnia, że placówki są przygotowane.

Dariusz Piontkowski został zapytany przez dziennikarzy Interii o słowa jakie padły z ust jego poprzedniczki, minister Anny Zalewskiej. Obecny szef resortu odnosząc się do postulatu wysnutego przez byłą minister, zwrócił uwagę na dostępne prawnie rozwiązania, z jakich już teraz mogą korzystać dyrektorzy. Jego słowa mogą ucieszyć wiele osób, które 1. września przekroczyły próg szkoły.

Beata Tyszkiewicz unika mediówBardzo smutna wiadomość o Beacie Tyszkiewicz. Jej córka wszystko potwierdziłaCzytaj dalej

Dariusz Piontkowski nieustannie monitoruje sytuację polskich szkół

Dariusz Piontkowski przekonuje, iż dyrektorzy mieli wystarczająco czasu oraz środków na to, aby przygotować się do powrotu dzieci na zajęcia. Stacjonarne nauczanie od 1. września stało się faktem, jednak w jednym z wywiadów szef ZNP, Sławomir Broniarz, przyznał, że nie wszędzie sytuacja jest tak dobra jak zapewnia ministerstwo. Dariusz Piontkowski natomiast niedawno zwrócił się do rodziców oddające swoje pociechy pod opiekę nauczycieli.

Poprosił ich o wiarę w swoich dyrektorów oraz o to, by stosowano się do poszczególnych wymogów oraz obostrzeń w danych placówkach. Nikt nie spodziewał się, że sytuacja w szkolnictwie jeszcze może ulec zmianie, jednak pomysł Anny Zalewskiej wzbudza spore kontrowersje. Dariusz Piontkowski przekazał, że opcja postulowana przez byłą minister już teraz jest realna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Psychotest, wybierz kotaWybierz kota, odpowiedź odkrywa twoją prawdziwą osobowość. Najprostszy i najszybszy psychotestCzytaj dalej

Anna Zalewska podzieliła się kontrowersyjnym pomysłem

- Szybko powinniśmy zastanowić się nad skróceniem lekcji z 45 do 30 minut, gdyby sytuacja w szkołach była trudniejsza. Wówczas podział na pracę dwuzmianową byłby prosty, nikt nie kończyłby zajęć późno. 30 minut wystarczy na realizację podstaw programowych - mówiła była minister w rozmowie z dziennikarzami Interii. Nauczycielom ten pomysł zapewne nie przypadł do gustu.

Już od dawna podnosili oni kwestię, iż materiał jaki muszą przerobić z uczniami jest spory, a czasu trakcie roku szkolnego zdecydowanie za mało. Propozycja skrócenia lekcji o 15 minut mogłaby skutkować jeszcze większymi problemami na tym polu. Dariusz Piontkowski wskazał jednak, że nie potrzeba w tej kwestii tworzenia nowych rozwiązań prawnych, gdyż takie już istnieją.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje uwielbiana polska dziennikarka. Tragiczna śmierć

2. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

3. Emerytury i renty będą zawieszane. Ważny komunikat ZUS do wielu Polaków

Dariusz Piontkowski w rozmowie z Interią podziękował byłej minister

- Doceniam inicjatywę minister Anny Zalewskiej i jej zaangażowanie. Warto jednak zaznaczyć, że chociaż godzina lekcyjna trwa 45 minut, to już w obecnym stanie prawnym, w uzasadnionych przypadkach, możliwe jest skrócenie czasu zajęć edukacyjnych do 30 minut - mówił w rozmowie z Interią Dariusz Piontkowski. Polscy uczniowie i nauczyciele mogą zatem spodziewać się tylko tego, że do końca tak naprawdę nic nie jest przesądzone.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Sąsiedzi nie mogą uwierzyć. W mieszkaniu znaleziono ciała dzieci, ale położenie ich matki było jeszcze bardziej zatrważające
  2. Na wenus może istnieć życie. Niezwykłe doniesienia naukowców
  3. Kobieta porzuciła swoją niepełnosprawną córeczkę. Po 20 latach zobaczyła w telewizji rzecz, która odebrała jej mowę
  4. Tuż po narodzinach dziecko znalazło się w rękach matki. Kobieta zobaczyła, co maluch ma w buzi i zamarła
  5. Choroba okazała się nie do pokonania. Po wyczerpującej walce zmarł polski polityk
  6. Kolejki ustawiają się już od wczoraj, niebywałe wydarzenie w Biedronce. Klienci przecierają oczy ze zdumienia

Syn Beaty Szydło ukrywał tajemnicęWszyscy byli w błędzie? Media dotarły do Tymoteusza Szydło, odkryły ukrywaną tajemnicę?Czytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News