Dariusz Piontkowski nie mógł dłużej ukrywać, rodzice będą oburzeni. Wszystko w dzień rozpoczęcia szkoły

Dariusz Piontkowski nie mógł dłużej ukrywać, rodzice będą oburzeni. Wszystko w dzień rozpoczęcia szkoły Źródło: Jan Bielecki East News

Dariusz Piontkowski przekazał ważne informacje na temat roku szkolnego, który rozpoczyna się już dziś. Nie mógł dłużej ukrywać prawdy. To, co powiedział, zbulwersuje wielu rodziców. Nie spodziewali się, że taka wiadomość zostanie ogłoszona w ostatniej chwili. Słowa szefa resortu edukacji budzą wiele wątpliwości.

Dariusz Piontkowski zabrał głos na temat bezpieczeństwa uczniów, którzy rozpoczynają dziś rok szkolny. Informacja, którą przekazał, nie napawa rodziców optymizmem. Choć minister zapewnia, że opiekunowie nie mają powodów do obaw, wątpliwości budzi jego niewiedza w kluczowej kwestii. Szef resortu edukacji musi mierzyć się z krytyką ze strony internautów.

Dariusz Piontkowski zaapelował do rodziców

Wtorek 1 września jest dniem, w którym uczniowie wrócą do szkół po kilkumiesięcznej przerwie. Zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji i Głównego Inspektoratu Sanitarnego, dzieci rozpoczną naukę w trybie stacjonarnym. Nauczanie zdalne, które  już wcześniej odbywało się przed wakacjami, będzie możliwe tylko w tych powiatach, które borykają się z najwyższym wskaźnikiem zakażeń koronawirusem. Przed placówkami edukacyjnymi rozpoczynającymi działanie w czasach pandemii stoi trudne zadanie. Władze szkół muszą zadbać o bezpieczeństwo uczniów, wprowadzając szereg restrykcji reżimu sanitarnego. Pomimo tego rodzice boją się o zdrowie swoich dzieci. Dariusz Piontkowski postanowił rozwiać ich wątpliwości.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Obawa rodziców może być zrozumiała, ale przygotowaliśmy przepisy, które pozwalają na bezpieczny powrót do szkół. Polski rząd zachował się podobnie do rządów większości państw Europy. Przywrócono stacjonarne nauczanie i pozostawiono furtkę w postaci nauczania zdalnego - mówił szef resortu zdrowia w programie "Graffiti".

Pytanie zadane przez dziennikarza zmusiło polityka do przyznania, że nikt nie może mieć pewności, jak rozwinie się pandemia. Dariusz Piontkowski zaznaczył, że w ciągu ubiegłych miesięcy powstało wiele schematów, które przewidywały, jak w przyszłości będzie wyglądała sytuacja epidemiologiczna w kraju. Niestety, rzeczywistość potrafi zaskakiwać. Szef resortu zdrowia przypomniał, że władze szkół mają prawo do dostosowania zasad zaleconych przez resort do warunków panujących w placówce. Ostateczny głos należy jednak do sanepidu, który jest w Polsce główną jednostką odpowiedzialną za bezpieczeństwo obywateli. 

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: nie żyje polski polityk. Media potwierdziły tragiczną wiadomość

2. Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat. Mamy oficjalne potwierdzenie

3. Premier podjął decyzję. Przymusowa kwarantanna dla Polaków na nowych zasadach jest już przesądzona

Dariusz Piontkowski oznajmił, że resort nie przewiduje automatycznego przechodzenia szkół do zdalnego trybu nauczania, gdy powiat, w którym są one zlokalizowane, zostanie zakwalifikowany do żółtej lub czerwonej strefy. Według niego, zwiększone ryzyko zakażenia występuje wtedy, kiedy odnotuje się ognisko w konkretnym miejscu. Rodzice nie kryją oburzenia. Nie spodziewali się, że w dniu rozpoczęcia szkoły szef Ministerstwa Edukacji przyzna, że los ich dzieci ciągle stoi pod znakiem zapytania.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najgorsza wiadomość dzień przed rozpoczęciem roku szkolnego. Media przekazały informacje o śmierci
  2. Na kolanach przed okienkiem, skandaliczny powód. Porażające zdjęcie wyciekło do sieci
  3. Skandaliczne sceny w autobusie miejskim. Pijany kierowca narażał pasażerów, ich reakcja zadziwiła nawet policję
  4. Zapadła decyzja, uczniowie wrócą do szkół dopiero 7 września. Pilna wiadomość dla rodziców dzieci z polskiej miejscowości
  5. Gwiazda Pytanie na śniadanie z dnia na dzień straciła pracę. Jest niespodziewany komentarz, może namieszać

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News