Żona Wałęsy milczała latami. Dramat rozgrywał się za zamkniętymi drzwiami, po cichu
.
Agata Jaroszewska - 14 Sierpnia 2020

Żona Wałęsy milczała latami. Dramat rozgrywał się za zamkniętymi drzwiami, po cichu

Danuta Wałęsa to kobieta dzielnie trwająca przy boku swojego męża w czasie, który dla nikogo nie był łatwy. Moment najaktywniejszej działalności Lecha Wałęsy to czas transformacji kraju. Wydawać by się mogło, że skoro ich związek przeszedł tak wiele, to Danuta Wałęsa z mężem wiele czasu spędzili na rozpracowywaniu niełatwych kwestii. Prawda okazała się zupełnie inna i żona byłego prezydenta dopiero jakiś czas temu zdradziła, jak to wygląda.

Danuta Wałęsa przeszła w życiu przez wiele sytuacji, których każdy chciałby uniknąć. Opozycyjna działalność jej męża narażała rodzinę na wiele niedogodności i niebezpiecznych sytuacji. Jakiś czas temu na jaw wyszło, że żona Wałęsy milczała latami i ukrywała niewygodną prawdę. Kiedy zdecydowała się o niej opowiedzieć wszyscy byli zaskoczeni jej słowami. Nikt nie mógł tego podejrzewać.

Biedronka - bananyWstrząsające znalezisko w bananach w Biedronce. Natychmiast interweniowała policjaCzytaj dalej

Danuta Wałęsa zdradziła prawdę na temat męża

Danuta Wałęsa przez lata żyła w cieniu swojego ukochanego. Niestety mimo tak wielkiego wkładu w zmianę ustroju państwa wiele osób w ogóle nie zdawało sobie sprawy co działo się za zamkniętymi drzwiami domu rodziny Wałęsów. Chociaż Danuta Wałęsa nie stała w pierwszym rzędzie razem z mężem, to praca jaką wykonywała w domu pozwalała partnerowi na spełnianie wypełnianie kolejnych kroków w opozycyjnej działalności.

Dopiero po latach, w książce "Marzenia i tajemnice" wyznała jak naprawdę wyglądało jej życie z legendą "Solidarności". Lech Wałęsa nie był mężem czułym, a ona sama często czuła się samotna i porzucona, zdana tylko na siebie. Te rewelacje mogą być sporym zaskoczeniem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Bank apeluje do swoich klientówNagły komunikat popularnych banków. Niestety, dotyczy wszystkich klientów, trzeba się pospieszyćCzytaj dalej

Wydana w 2011 roku książka rzuciła na małżeństwo zupełnie nowe światło

Danuta Wałęsa w swojej autorskiej książce wprost przyznaje, że przez wiele lat czuła się zwyczajnie nieszczęśliwa, a pochłonięty polityką mąż zupełnie nie zwracał na nią uwagi. Rzadko czuła się jak żona, najczęściej towarzyszyło jej poczucie niedocenienia przez ukochanego i tego jak wielką pracę wkłada w to, aby ich dom funkcjonował mimo napotykanych trudności. Żona Wałęsy musiała wyznać prawdę i nie ukrywa, że chociaż jest ona trudna to podzielenie się prawdą na temat ich związku sprzed lat, było dla niej ważnym doświadczeniem.

Danuta Wałęsa wspomina także, że samotne wychowywanie dzieci, ciągła nieobecność męża i nieprzyjemności jakich doświadczała w związku z opozycyjną działalnością męża mocno dawały się jej we znaki. Nie miała jednak wsparcia w partnerze i było to dla niej wyjątkowo trudne doświadczenie, które do dziś mocno tkwi w jej pamięci.

Dzisiaj grzeje:

1. TVN pilnie ostrzega. Najbliższe godziny będą kluczowe, duże zagrożenie dla wielu Polaków

2. Wierni pogrążyli się w żałobie. Tragiczna śmierć młodego księdza

3. Niestety, koronawirus w komunikacji miejskiej. Sanepid pilnie szuka pasażerów

Lech Wałęsa stara się tego nie komentować

Były prezydent i legenda "Solidarności" z rezerwą podchodzi do książki wydanej przez żonę. Chociaż kilka razy wspomniał, że Danuta Wałęsa powinna zachować szczegóły ich życia dla siebie, to przyznał również, że nie miał pojęcia o tym jak czuła się jego żona w tamtym czasie. Nie pamięta, aby mu o tym mówiła, więc przyjął, że taki tryb życia po prostu jej odpowiada.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Od dziś zmiany obostrzeń. Ministerstwo Zdrowia zabrało głos
  2. Bandziorek z “Chłopaków do wzięcia” wyznał prawdę po wyjściu z więzienia. Potwierdził się czarny scenariusz
  3. Babcia poszła do fryzjera. Gdy wróciła do domu, rodzina zaniemówiła, natychmiast chwycili za telefony
  4. Niespodziewana, zła wiadomość dla emerytów. Dostaną mniej pieniędzy, ręce opadają
  5. Kolejna manipulacja TVP, aż ciężko uwierzyć. Reporterzy zostali przyłapani na gorącym uczynku, sytuacja, jakiej jeszcze nie było

Karolina PajączkowskaWszystko poszło na żywo, dziennikarka TVP pokazała za dużo? Ogromny skandal w sieciCzytaj dalej

Źródło: Życie Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News