Danuta Wałęsa o Tadeuszu Rydzyku
TRICOLORS/East News Jakub Kaminski/East News
Irmina Jach - 5 Grudnia 2020

Danuta Wałęsa nie mogła dłużej milczeć. Wyznała, co Rydzyk zrobił jej podczas pierwszego spotkania

Danuta Wałęsa zdecydowała się na szczere wyznanie na temat Tadeusza Rydzyka. Była pierwsza dama nie ukrywa, że zachowanie toruńskiego redemptorysty wzbudziło w niej ogromny niesmak. Mimo że do pierwszego spotkania doszło przed wieloma laty, żona Lecha Wałęsy wciąż żywi urazę.

Danuta Wałęsa miała okazję poznać Tadeusza Rydzyka podczas jednej z pielgrzymek. Zakonnik próbował nawiązać bliższą relację z żoną lidera NSZZ "Solidarność". Była pierwsza dama szybko odkryła jego prawdziwe intencje.

Nagły zwrot akcji, księża jednak zorganizują kolędę. Zapadła nieodwracalna decyzja archidiecezjiNagły zwrot akcji, księża jednak zorganizują kolędę. Wiemy gdzie, zapadła ostateczna decyzjaCzytaj dalej

Danuta Wałęsa nie polubiła Tadeusza Rydzyka

Danuta Wałęsa słynie z ciętego języka i bezkompromisowych wypowiedzi. Była prezydentowa nie dba o konwenanse i chętnie wypowiada się na tematy, które budzą ogólne kontrowersje. W swojej autobiografii nie szczędziła szczegółów na temat osób, które poznała za czasów kariery politycznej męża.

Zobacz także: Polscy naukowcy chcą stworzyć nowy test na COVID-19

Podczas jednej z pielgrzymek do Fatimym żona Lecha Wałęsy miała okazję spotkać Tadeusza Rydzyka. Przedsiębiorczy redemptorysta marzył o wywiadzie z ówczesną pierwszą damą, co bardzo jej się nie spodobało.

- W Fatimie osobiście poznałam tego pana z Torunia, w czarnej sukience z koloratką na szyi. Odniosłam bardzo złe wrażenie. Nie miał nic z duchowości, z księdza, z zakonnika. W Fatimie biegał z takim dziwnym wyrazem oczu. [...] Niemal ciągnął mnie za rękę, żebym wypowiadała się dla jego radia. W ten sposób zburzył moje skupienie i zniszczył może przeżycie duchowe - wspomina żona Lecha Wałęsy.

Dalsza część tekstu pod galerią:

Niejeden może się konkretnie zdziwić. Niewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Agnieszka ChylińskaNiejeden może się konkretnie zdziwić. Niewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Agnieszka ChylińskaCzytaj dalej

Nie da się ukryć, że spotkanie z Tadeuszem Rydzykiem nie było dla Danuty Wałęsy pozytywnym doświadczeniem. Pierwsza dama nie zapałała sympatią do kontrowersyjnego duchownego. Nie ukrywa, że wolałaby pielgrzymować bez jego towarzystwa.

Zobacz także: Sklepy jednak zostaną zamknięte? Mateusz Morawiecki zabrał głos, pilna wiadomość

Nie jest tajemnicą, że nastawienie byłej prezydentowej do kleru nie jest pozytywne. Danuta Wałęsa otwarcie krytykuje postawę niektórych księży - w tym toruńskiego redemptorysty. Uważa, że duchowni nie stosują się do nauk Kościoła.

- My musimy się po prostu organizować. My nie możemy w tej chwili liczyć na Kościół, choć to przykre i smutne. [...] Kościół, mój Boże, powinien być z narodem. Zakonnik powinien żyć w ubóstwie. A ten zakonnik w Toruniu to nie jest zakonnik, to jest biznesmen - skomentowała w 2016 roku.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Tadeusz Rydzyk nie po raz pierwszy naraził się na niekorzystne oceny. Gdy dostał na inwestycję 120 mln zł z budżetu państwa, Polacy nie kryli wzburzenia. Według wielu osób wydatki na toruńskie muzeum nie są priorytetowe, a czasy pandemii powinny skłonić rząd do rozsądniejszego rozporządzania funduszami.

Uważacie, że krytyka ze strony Danuty Wałęsy była słuszna? Czy była pierwsza dama przesadziła, podsumowując działania przedsiębiorczego redemptorysty w tak ostry sposób?

Zobacz także w naszych serwisach:

Ujawniono kto nie musi płacić za abonament RTV. Mamy pełną listę osób zwolnionych z opłatUjawniono kto nie musi płacić za abonament RTV. Mamy pełną listę osób zwolnionych z opłatCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News