Robert Mazurek w końcu nie wytrzymał propagandy TVP. I powiedział Danucie Holeckiej to, co myśli wielu

Robert Mazurek w końcu nie wytrzymał propagandy TVP. I powiedział Danucie Holeckiej to, co myśli wielu Źródło: screen vod.tvp.pl

Danuta Holecka stała się prawdziwą twarzą "Wiadomości", jednak materiały pokazywane w jej programie nie wszystkim się podobają. Głos w tej sprawie zabrał Robert Mazurek, który wszedł w prawdziwy konflikt z dziennikarką.

Danuta Holecka ze stacją TVP związana jest od wielu lat, jednak to właśnie w ostatnim czasie Telewizja Polska jest bardzo mocno krytykowana i posądzana o szerzenie prorządowej propagandy. W Internecie można znaleźć setki komentarzy pokazujące niezadowolenie z tego, jakie materiały ukazują się, chociażby w "Wiadomościach". Swój sprzeciw pokazał między innymi Robert Mazurek, który w otwartym liście skrytykował Holecką, jak i cały jej program rozpoczynając prawdziwą wojnę.

 - W tępej propagandzie sukcesu jesteście gierkowscy, w nagonkach na opozycję gomułkowscy, a w estetyce jaruzelscy. Tyle że za Jaruzela było klarowniej, bo oni przynajmniej występowali w mundurach, a wam ich nie sprawiono - napisał Mazurek.

Danuta Holecka odpowiada na list Mazurka

List Mazurka nie mógł zostać niezauważony przez Danutę Holecką, jednak do ich konfliktu dołączył również szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarek Olechowski, który porównał list Mazurka do wynurzeń spod śmietnika.

 - Gdybym chciał się dostosować do stylistyki tego „listu otwartego” musiałbym zapytać: Panie Mazurek kto Panu kazał napisać te wynurzenia spod śmietnika (wiadomo do czego nawiązuję) szef Niemiec czy szef z czerwonoarmijnym rodowodem? Ale nie. Po prostu przemilczę - napisał Olechowski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jednak Danuta Holecka nie mogła pozwolić, aby jej obrona była prowadzona bez jej obecności i dlatego sama również zdecydowała się na odpowiedź na list Mazurka. Jednak dziennikarka TVP raczej nie spodziewała się, że to jedynie zachęci jej przeciwnika do wyprowadzenia kolejnego ciosu, który może ostatecznie zakończyć ten konflikt.

 - Robercie, ile listów otwartych napisałeś do mediów i dziennikarzy, którzy przez lata byli twarzami przemysłu pogardy? Nie rozumiem dlaczego rozbicie przez "Wiadomości" TVP informacyjnego kartelu, który w III RP decydował o przekazach dnia, wywołuje w Tobie aż taką frustrację. Pierwszy raz od lat Polacy mają szansę zobaczyć rzeczywistość, która nie jest autoryzowana na Czerskiej. To chyba dobrze, że tak jest, nie uważasz? - odpowiedziała Holecka.

Na odpowiedź ze strony Mazurka nie trzeba było długo czekać. Dziennikarz zawarł w niej krótką listę redakcji, w których pracował za czasów poprzednich rządów i zaznaczył, że zawsze krytykował to, co poprzednia władza robiła z mediami. Jednocześnie wytknął Holeckiej, że ta cały czas pozostawała w TVP, niezależnie od tego, kto był u sterów politycznych.

 - A Ty? Zaraz, zaraz, czy Ty aby przez ostatnie ćwierć wieku, całe swe zawodowe życie, nie pracowałaś w pocie czoła w tymże 'kartelu informacyjnym'? Tym samym, który teraz pieczołowicie burzysz? Nie byłaś, aby prezenterką wrażych 'Wiadomości', nie prowadziłaś programów w Komorowski Info, a pardon, formalnie to było TVP Info? To nie Ty wciskałaś Polakom ów 'autoryzowany na Czerskiej' przekaz? Jeśli nie Ty, to był to ktoś łudząco podobny - odpowiedział Mazurek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z OSTATNIEJ CHWILI: Gwiazdor ''M jak miłość'' wziął ślub w tajemnicy! Nie uwierzycie, KTO i z kim!
  2. Kobieta urodziła dziecko WŁASNEMU bratu. Powód rozwścieczy tysiące Polaków
  3. Odtworzono ostatnie chwile Dawidka. To wtedy ojciec go zabił?
  4. Prokuratura sprawdziła, czy to na pewno ciało Dawidka. Właśnie wydali komunikat
  5. Małgorzata Rozenek przekazała przykrą wiadomość od swojego lekarza. Nie wystąpi w uwielbianym przez Polaków programie
  6. Właśnie podano jakie rany znajdowały się na ciele Dawidka. Ogrom krzywdy chłopca ściska za gardło

 

źródło: Na Temat

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News