Daniel Olbrychski sprzedaje swój dom pod Kazimierzem Dolnym. Rzecz to niebywała, gdyż aktor wielokrotnie wspominał, że nie zamieniłby tego miejsca na żadne inne, wliczając w to Beverly Hills. 

Daniel Olbrychski zadecydował, że sprzeda swoją ukochaną posesję. Narosła ona artystycznym mitem i to nie tylko ze względu na właściciela. Dom znajduje się na wzniesieniu z widokiem na zamek w Janowcu, już po drugiej stronie Wisły.

Jak donoszą media plotkarskie Olbrychski określał działkę nad Wisłą, jako „najpiękniejsze miejsce na ziemi”. Miał przyznawać wprost, że swojej chałupy w Mięćmierzu pod Kazimierzem Dolnym nie zamieni na żadną willę, nawet w Beverly Hills. Ku zdziwieniu fanów i wbrew wcześniejszym deklaracjom aktor zadecydował jednak o sprzedaży działki.

Dom, który wiele widział

Oficjalnie powodem sprzedaży domu jest to, że Daniel Olbrychski  z żoną bywają częściej w innej posesji. Dom nad Wisłą pozostał dla nich jedynie miejscem pełnym sentymentu.

– Doszliśmy do wniosku, że czas sprzedać tę naszą chałupę. Drugi dom mamy na Podlasiu i teraz to tam częściej bywamy – opowiada „Życiu na Gorąco” żona Olbrychskiego.

Poza domem posesja liczy aż 7 tysięcy metrów kwadratowych. Służyła aktorowi i jego gościom ponad 20 lat.

– Czekamy na chętnych, niech będą szczęśliwi w tym magicznym miejscu, najpiękniejszym miejscu świata, jak mawiała m.in. Agnieszka Osiecka – dodała żona aktora.

Daniel Olbrychski kupił dom dla ukochanej

Jak pisze „Super Express” dom Olbrychskiego wiele widział. Odbywały się tutaj imprezy z udziałem kwiatu polskich artystów . Do Mięćmierza przybywali goście na Boże Narodzenie, Wielkanoc, czy Sylwestra. Była żona aktora, Zuzanna Łapicka, wspomina, że szczególnie dobrze bawiono się w lane poniedziałki. Ponoć aktor zdecydował o kupnie domu właśnie dla niej.

– Kubły szły w ruch, cała chałupa była zalana, woda stała niemal po kolana. Potem przez dwa dni suszyłam materace. Przyjeżdżała Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora i Magda Umer. Zrobił się tam taki dom pracy twórczej – wspomina była żona aktora.

W „chałupie” Olbrychskiego powstać miała piosenka „Wieża Babel” z musicalu „Metro” Janusza Stokłosy i Janusza Józefowicza. Kawałków, które zasłynęły później w rodzimej sztuce powstało tu więcej. Do tego dochodzą dziesiątki, jeśli nie setek opowieści i anegdot, które zrodziły się w tym miejscu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Daniel Olbrychski trafił do szpitala! Przeszedł ciężką operację
  2. Była żona Daniela Olbrychskiego ujawnia jego wstydliwą tajemnicę
  3. Syn Daniela Olbrychskiego biegał z siekierą po osiedlu
  4. Olbrychski wściekły na rodzinę Wodeckiego. Niezrozumiała decyzja po śmierci

Tak mieszkają Cezary i Edyta Pazurowie! [ZDJĘCIA]


Nie uwierzysz, jak wiele dzieci mają te gwiazdy! [ZDJĘCIA]


źródła: se.pl, pomponik.pl