Czy tygodnik „W Sieci” dostaje pieniądze od sztabu Andrzeja Dudy? Nie mam takich informacji i zapewne tak nie jest, a tytuł to oczywiście follow-up do skandalicznego zachowania redaktora TVP Info w stosunku do Łukasza Warzechy. Jednakże, gdy człowiek chwyci te wypociny spod szyldu „W”, od razu ma ochotę zmienić płeć, przybrać na wadze i być zaproszony do studia przez Monię Olejnik. Z uśmiechem żaby podrzeć kartki, a potem rozdać strzępki Cyganom, niech zabiorą do swoich latryn. Żartowałem z tą Grodzką, nie jestem zielony w temacie polityki.

Siedzę sobie w kawiarni, wchodzę na portal wpolityce.pl, patrzę i myślę „o, Andrzej Duda wykupił baner reklamowy na ich stronie”. Przecieram oczy i nie dowierzam, jak redaktor Andrzej Rafał Potocki ukryty w krzakach i obserwujący Annę Grodzką przechadzającą się w dresie po swojej posesji. Rychło okazuje się, że to żaden baner, a artykuł i zapowiedź nowego numeru tygodnika „W Sieci”.

„Start kampanii kandydata PiS to był nokaut”, „Yes, we can” – grzmi wpolityce.pl. Myślę sobie, a to pechowcy, mieli włam na stronę i teraz trolle wklejają kompromitujące grafiki. Pewnie zaraz natemat.pl napisze, że administrator nie wylogował się po informatyce. Lewy przycisk myszki i marszczę brwi. Chwila moment, trolle zwykle mają ciekawsze rzeczy do roboty niż fabrykowanie całego artykułu w serwisie wpolityce.pl. Ktoś wypił kilka drinków za dużo i psoci?

Konwencja Andrzeja Dudy była pomyślana jako przełom. Udało się. Najbardziej niechętni kandydatowi PiS politycy i komentatorzy są zmuszeni o nim rozmawiać.A on ma klarowny pomysł na kampanię – być człowiekiem „gryzącym trawę” na tle sytego lokatora pałacu. Jestem gotowy w każdej chwili, nawet gdyby chciał czytać z kartki” — Andrzej Duda jest w doskonałym humorze.

Bywa uszczypliwy, bo jesteśmy dzień po bardzo udanej dla niego konwencji wyborczej. „Koledzy się śmieją, że po moim sobotnim wystąpieniu prezydent Komorowski przestraszył się i chowa się za plecami swojego koalicjanta. Niech przyjdą razem, nie ma sprawy” — mówi Andrzej Duda. To znów przytyk do tego, że zamiast Komorowskiego do debaty zgłosił się kandydat PSL Adam Jarubas” – pisze wpolityce.pl cytując autorów artykułu z tygodnika w Sieci.

Czyli to wszystko na trzeźwo. Może to ja jestem pijany? Zaglądam do filiżanki i zagaduję uroczą kelnerkę. Oświadczam, że nie wybieram się na cmentarz w Charkowie i czy przypadkiem nie dolała mi czegoś mocniejszego do napoju? Panienka spogląda na mój pulpit, uśmiecha się i radzi, bym nie zapuszczał się w te odmęty internetu, bo artykuły na wpolityce.pl są groźniejsze niż grzybobranie w Czarnobylu.

A co mi tam, kto nie ryzykuje ten nie je. Zjeżdżam niżej i… mało brakowało, a rozbiłbym czerep o blat stolika. Z odmętów sieci wyłania mi się okładka tygodnika. Elegancki Duda z żoną, a poniżej śpiąca para prezydencka. Czyli to nie włam na stronę, tylko coś na kształt perfidnej agitacji. Ciekaw jestem jak zareagowałaby ekipa wpolityce.pl na okładkę Newsweeka, na której dumnie prezentowałby się Bronisław Komorowski dzierżąc strzelbę i mierząc z niej jak wytrawny strzelec, poniżej którego kurczyłby się Andrzej Duda z paluchem w nosie?

w sieci

Dla mnie to absolutny hit, że dziennikarze skupieni wokół braci Karnowskich śmią kpić z nieustannych medialnych manipulacji TVN-u czy Wyborczej. Oczywiście te media to dno i żenada, natomiast jak wytłumaczyć kompletny brak obiektywizmu z drugiej strony? Co to jest w ogóle za okładka?! Przecież to jest hańba dla rzetelnego dziennikarstwa. Spadajcie na drzewo, najlepiej na brzozę.

Mój fanpage: LINK

 

Zobacz również

Naczelny poganiacz kmiotów z polskiej sceny politycznej, biesiadnik i artysta