Czy produkcje Marvela będą przeznaczone wyłącznie DLA DOROSŁYCH?

Czy produkcje Marvela będą przeznaczone wyłącznie DLA DOROSŁYCH? Źródło:


Produkcje superbohaterskie z kategorią wiekową R (film przeznaczony wyłącznie dla pełnoletniego widza) zyskują obecnie na popularności. Czy twórca uniwersum Marvela, Kevin Feige, ulegnie pokusie i zbryzga zbroję Iron Mana krwią?

Pierwszym filmem bieżącej dekady z kategorią wiekową R, opowiadający o losach niekonwencjonalnego superbohatera, którego z miejsca pokochał cały świat, był zeszłoroczny „Deadpool”. Równie dobrze poradził sobie „Logan: Wolverine”, udowadniając, że brudny, brutalny świat to idealne miejsce dla niektórych komiksowych herosów. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej produkcji superbohaterskich rozważa dostosowanie swoich wymogów wiekowych wyłącznie dla dorosłych odbiorców.

Kevin Feige zapytany został podczas wywiadu na Facebooku, czy któreś z widowisk kinowego uniwersum Marvela otrzyma R-kę. Oto, co odpowiedział:

Obecnie nie mamy niczego takiego w planach. Nie oznacza to jednak zupełnego zamknięcia tematu. 17 lat temu, gdy zaczynałem swoją pracę w Marvelu, franczyza Blade'a cieszyła się dużą popularnością. Wielu ludzi nie identyfikowało nawet tej postaci z naszym studiem! Tak więc nie mówimy stanowczego „nie”, jednak nie pracujemy nad tym teraz.”

To ciekawe, gdyż w marcu 2016 roku prezesi Marvela zarzekali się, że nigdy nie stworzą produkcji opatrzonej R-ką. Kasowy wynik „Deadpoola” (783,1 mln $ dochodu przy 58 mln $ budżetu) i „Logana” (615,5 mln $ zysku przy kosztach produkcji wynoszących 97 mln $) z pewnością przekonuje koncerny filmowe do przesunięcia granic wiekowych.

Wśród nadchodzących widowisk superbohaterskich, przeznaczonych wyłącznie dla dorosłych widzów, zapowiedziano już „Deadpoola 2” i „Venoma”. Studio Marvela posiada w swoich szeregach kilku nieokrzesanych herosów, takich jak Daredevil, Punisher, Ghost Rider i wspomniany przez Feige'a Blade. Niestety, pierwsza trójka występuje obecnie w serialach. Czy możliwe zatem, by Wieczny łowca pojawił się w 4. fazie uniwersum Marvela jako krwawy postrach wampirów?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News