Nie żyje aktorka znana z serialu Czterdziestolatek
openphoto/Łukasz Jernaś
Bartłomiej Chudy - 25 Marca 2019

Nie żyje legendarna polska aktorka. Pokochaliśmy ją za "Czterdziestolatka", "07 zgłoś się" i wiele innych

"Czterdziestolatek", ale też "07 zgłoś się" to produkcje, które dały jej przed dekadami sporą popularność. Świat polskiej kinematografii i teatru żegna kolejną znakomitą postać. Informacja o jej śmierci wstrząsnęła tysiącami miłośników jej talentu.

"Czterdziestolatek" i rola Marii Bekowej ugruntowały jej rozpoznawalność w czasach Polski Ludowej. Barbara Bargiełowska wystąpiła w kilkudziesięciu produkcjach. Pewne jest, że będzie wspominana przez starszych widzów, żyjących sentymentem do poprzedniej generacji aktorów.

"Czterdziestolatek" i nie tylko. Nie żyje popularna aktorka

Bargiełowska, jak informuje "Super Express" zmarła w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich im. Wojciecha Bogusławskiego w Skolimowie. Miała 85 lat.

Te informacje zszokowały widzów DDTVN. Uwielbiana gwiazda cierpi na straszną chorobęTe informacje zszokowały widzów DDTVN. Uwielbiana gwiazda cierpi na straszną chorobęCzytaj dalej

Czytamy ponadto, jak wspomniała ją w nekrologu córką z rodziną. Bliscy skupili się na podkreśleniu jej imponującego dorobku aktorskiego.

- Absolwentka warszawskiej PWST, debiutowała na scenie Operetki Warszawskiej, występowała w teatrze "Syrena" w Warszawie, w teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim - napisali jej bliscy.

Barbara Bargiełowska od lat 60-tych występowała w teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Grała też na scenie warszawskiej "Komedii", ale także w spektaklach Teatru Telewizji. Szerszej widowni dała się poznać dzięki występom w ponad trzydziestu filmach. Na wielkiej scenie występowała przez ponad trzy dekady.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Olga SipowiczKora byłaby zachwycona! Najpiękniejsze hołdy wzruszają do łezCzytaj dalej

Aktorka występowała w największych hitach TVP. Poza "Czterdziestolatkiem" Bargiełowska zagrała również w słynnym "07 zgłoś się", ale też "Paragonie gola", czy "Rękopisie znalezionym w Saragossie". Swój ostatni filmowy występ zanotowała w 1992 roku w serialu "Żegnaj Rockefeller".

Msza święta w intencji zmarłej zostanie oprawiona jutro, o godz. 12. w kościele św. Elżbiety w Warszawie-Powsinie. Po niej nastąpi złożenie zmarłej do grobu na miejscowym cmentarzu.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Miażdżące wyznanie Agnieszki Woźniak-Starak o rodzeniu dzieci! Miliony Polaków zmiesza ją z błotem!
  2. Legendarna polska piosenkarka była katowana przez męża. "Wylądowałam w szpitalu". Jej kariera wisiała na włosku
  3. TVN przekazał tragiczną informację. Nie żyje 130 osób
  4. Zbigniew Wodecki nie przyznał się do zdrady? "Jestem zbyt popularny, nie mam czasu na romanse"
  5. Dramat gwiazdy TVN, TVP i Polsatu. Jej dziecko umierało, ona była na innym kontynencie
  6. Wnuczka Lecha Wałęsy walczy o życie. Kluczowe będą następne 24 godziny

pierwsza miłośćGwiazda Pierwszej Miłości zdążyła się pożegnać. Wstrząsające przyczyny śmierciCzytaj dalej

źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News