Wydawca pikio.pl IBERION SP. z.o.o.

Lider PO stanie przed sądem! Chodzi o nielegalne posiadanie...

Lider PO stanie przed sądem! Chodzi o nielegalne posiadanie...

Jak właśnie poinformowały media w Polsce, czołowy polityk Platformy Obywatelskiej, jeden z liderów formacji i minister sprawiedliwości w rządzie PO-PSL, straci najpewniej immunitet. O jego uchylenie wystąpiła prokuratura. 

Katowicka prokuratura wystąpiła do Sejmu o uchylenie immunitetu byłemu ministrowi sprawiedliwości, Cezarowi Grabarczykowi.

Nielegalne posiadanie

Sprawa dotyczy głośnego skandalu z jego udziałem, gdy wyszło na jaw, że jako minister sprawiedliwości nie posiadał legalnego pozwolenia na broń, która należała do niego.

 - Dowody są niepodważalne. Dlatego prokuratura podjęła w połowie tego roku umorzone śledztwo. Na początku listopada zarzuty poświadczenia nieprawdy w protokole z egzaminu na broń i w kartach egzaminacyjnych usłyszał były poseł. Takie same zarzuty śledczy chcą postawić byłemu ministrowi, jeśli Sejm uchyli mu immunitet - zdradza w rozmowie z mediami osoba znająca kulisy sprawy.

Wtopa ministra sprawiedliwości z PO

W 2015 roku, sprawa nielegalnego posiadania broni oraz bezprawnego wydania pozwolenia doprowadziła do natychmiastowej dymisji Grabarczyka. Co ciekawe, podobny los spotkał ówczesnego posła Prawa i Sprawiedliwości - Dariusza Seligę, któremu organa prawa zarzuciły podobne czyny.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News