Lider PO stanie przed sądem! Chodzi o nielegalne posiadanie…

Jak właśnie poinformowały media w Polsce, czołowy polityk Platformy Obywatelskiej, jeden z liderów formacji i minister sprawiedliwości w rządzie PO-PSL, straci najpewniej immunitet. O jego uchylenie wystąpiła prokuratura. 

Katowicka prokuratura wystąpiła do Sejmu o uchylenie immunitetu byłemu ministrowi sprawiedliwości, Cezarowi Grabarczykowi.

Nielegalne posiadanie

Sprawa dotyczy głośnego skandalu z jego udziałem, gdy wyszło na jaw, że jako minister sprawiedliwości nie posiadał legalnego pozwolenia na broń, która należała do niego.

 – Dowody są niepodważalne. Dlatego prokuratura podjęła w połowie tego roku umorzone śledztwo. Na początku listopada zarzuty poświadczenia nieprawdy w protokole z egzaminu na broń i w kartach egzaminacyjnych usłyszał były poseł. Takie same zarzuty śledczy chcą postawić byłemu ministrowi, jeśli Sejm uchyli mu immunitet – zdradza w rozmowie z mediami osoba znająca kulisy sprawy.

Wtopa ministra sprawiedliwości z PO

W 2015 roku, sprawa nielegalnego posiadania broni oraz bezprawnego wydania pozwolenia doprowadziła do natychmiastowej dymisji Grabarczyka. Co ciekawe, podobny los spotkał ówczesnego posła Prawa i Sprawiedliwości – Dariusza Seligę, któremu organa prawa zarzuciły podobne czyny.

11 teorii spiskowych, które okazały się prawdą


20 oznak, że III wojna światowa właśnie się zaczęła

...

Zobacz również