Wszystko wskazuje na to, że mająca miejsce w nocy z piątku na sobotę próba zamachu stanu w Turcji się nie powiodła. Siły rządowe przejęły w większości kontrolę nad krajem. W sieci natomiast pojawiają się kolejne nagrania m.in. tragicznych wydarzeń do jakich doszło na jednej z ulic gdzie czołg wjechał w tłum zwolenników rządu. 

W dwóch tureckich miastach w Turcji, w Ankarze i Stambule, na ulice wczorajszej nocy wyjechały czołgi i wyszli uzbrojeni żołnierze. Szybko podano do wiadomości, że jest to przejęcie władzy przez część wojska, które nie zgadza się na niszczenie demokratycznego porządku i praw obywatelskich.

Rada Pokoju, która została zawiązana przez zbuntowanych wojskowych przejęła władzę jedynie na kilka godzin. Po tym gdy do akcji wkroczyły oddziały wierne rządowi, większość puczystów złożyła broń.

ZOBACZ TAKŻE – Turcja: Lincz na żołnierzach uczestniczących w zamachu stanu (video)

Niestety w chaosie i starciach pomiędzy buntownikami a wiernymi oddziałami, a także pomiędzy puczystami i ludnością zginęło wielu ludzi. W sieci pojawiają się co chwila nagrania, na których możemy zobaczyć tragiczne wydarzenia.

Jednym z takich nagrań jest to, na którym uwieczniono jak czołg kierowany przez żołnierzy uczestniczących w zamachu stanu wjeżdża w tłum zwolenników rządu.

ZOBACZ TAKŻE – Wojskowy zamach stanu w Turcji. Pierwsze nagrania (video)

Ostrzegamy, że nagranie jest bardzo drastyczne i przeznaczone jest dla osób pełnoletnich o mocnych nerwach.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh

...

Zobacz również

Zobacz również