Społeczna sytuacja w Stanach Zjednoczonych jest obecnie bardzo napięta. W jej rozładowaniu zdaniem niektórych nie pomaga także prezydent Donald Trump, który zdaje się jedynie podsycać konflikt. Uczestnicy różnego rodzaju protestów w amerykańskich miastach są już jednak tak wściekli, że zdarza im się… pobić kogoś, bo wygląda na uczestnika kontrmanifestacji. 

Twittera obiegł dziś filmik, na którym widać pobitego mężczyznę z zakrwawioną twarzą. Został on uderzony przez jednego z uczestników marszu Antify w Bostonie, chociaż ma takie same poglądy.

Napastnika sprowokował jednak strój, fryzura oraz tatuaże mężczyzny. Wyglądać on miał bowiem na neonazistę. Nikt nie dał mu się niestety bronić, ani nawet wypowiedzieć. Na nagraniu widzimy moment, w którym zakrwawiony siedzi już na trawie.

Dziennikarz odpowiedzialny za stworzenie filmiku zapytał po chwili ofiarę napaści, czy chce ona pozostać dalej częścią manifestacji. Mężczyzna odpowiedział jednak, że sam nie wie już, co ma zrobić. Nagranie bardzo szybko zdobyło ogromną popularność, a wśród polskich osób publicznych udostępnił go między innymi Samuel Pereira.

...

Zobacz również