15 lat po śmierci Czesława Niemena Polacy wciąż tłumnie przybywają na jego grób. Niesamowity widok w dniu Wszystkich Świętych

15 lat po śmierci Czesława Niemena Polacy wciąż tłumnie przybywają na jego grób. Niesamowity widok w dniu Wszystkich Świętych Źródło: Narodowe Archiwum Cyfrowe

Czesław Niemen to prawdziwa legenda polskiej muzyki. Artysta był autorem wielu niezapomnianych i kultowych utworów, a jednocześnie wizjonerem, który eksperymentował ze swoją twórczością. Tak 1 listopada wygląda grób wielkiego muzyka.

Czesław Niemen dzięki utworom takim jak "Sen o Warszawie" czy "Dziwny jest ten świat" zdobył serca wielu Polaków. Słynne utwory stały się prawdziwymi hymnami swoich czasów i do dziś są wspominane jako absolutne klasyki polskiej muzyki.

Czesław Niemen zmarł z powodu nowotworu

Choroba była niezwykle ciężka dla Czesława Niemena. Muzyk cierpiał z powodu nowotworu układu chłonnego. Gdy ciągłe terapie nie dawały skutków, zdecydował się na leczenie metodami naturalnymi. Niestety to również mu nie pomogło. Krótko przed śmiercią zapadł w śpiączkę. Wtedy też odwiedziła go jego córka, Natalia Niemen. Mimo że miała trudne dzieciństwo w związku z ekscentryzmem ojca, postanowiła mu przebaczyć.

- Kiedy tata leżał w śpiączce, a ja wiem, że ci ludzie słyszą, co się do nich mówi, gadałam do niego. Z duszą na ramieniu, ze strachu, że on przecież może się z tej śpiączki nie wybudzić, powiedziałam, że przebaczam mu, a także ja proszę o przebaczenie. Czułam, że to jest dla nas obojga ważne - opowiadała po latach w wywiadach.

Ostatecznie muzyk zmarł 17 stycznia 2004 roku z powodu powikłań związanych z zapaleniem płuc. Choroby nabawił się w szpitalu, a osłabiony nowotworem organizm nie dawał już rady.

Tak wygląda grób Czesława Niemena w dniu Wszystkich Świętych

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czesław Niemen przed śmiercią życzył sobie, aby jego ciało zostało poddane kremacji i tak też się stało. 30 stycznia odbyła się uroczystość złożenia urny z prochami do katakumb na Starych Powązkach. W godzinie rozpoczęcia pogrzebu większość stacji radiowych w Polsce wyemitowała utwór "Dziwny jest ten świat" oddając tym hołd artyście. Muzyka żegnali fani oraz przedstawiciele władzy - ceremonia zabrała od 2,5 do 3 tysięcy osób. 

Dzisiaj grzeje: 1. Na pogrzeb Anny Jantar przyszło aż 40 tysięcy Polaków. To, jak wygląda jej grób dziś jest nie do uwierzenia
2. Był wielkim gwiazdorem seriali Polsatu, Marka Perepeczko kochały miliony. Dzisiaj jego grób wygląda tak, że trudno powstrzymać łzy

Mimo iż od śmierci legendarnego artysty upłynęło 15 lat, to jego legenda wciąż żyje. Świadczy o tym, jak wygląda jego grób 1 listopada. Pod miejscem, w którym złożona jest urna, znajduje się mnóstwo zniczy i kwiatów. O tak wielkim artyście, Polacy nie pozwolą zapomnieć.

fot. newspix

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mogą ZABRAĆ ci miejsce pochówku bliskiej osoby. Aby temu zapobiec, musisz pamiętać o jednym
  2. Na weselu sześciu policjantów otoczyło nagle pana młodego. Goście nie mogli uwierzyć w to, co się stało później
  3. Mamy zdjęcia grobu Kory w Święto Zmarłych. Widok zapiera dech
  4. Odwiedziliśmy dzisiaj grób Zbigniewa Wodeckiego. Widok, którego nie da się zapomnieć
  5. Byliśmy dzisiaj na grobie Pawła Adamowicza. Widok jest po prostu smutny, mamy zdjęcia

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł