Co tam się dzieje? Do mediów przedostały się kolejne doniesienia z "czerwonych stref" w Polsce, ministerstwo reaguje

Co tam się dzieje? Do mediów przedostały się kolejne doniesienia z "czerwonych stref" w Polsce, ministerstwo reaguje Źródło: Piotr Molecki East News

Kolejne niepokojące doniesienia z miejsc oznaczonych jako "czerwone strefy". Najnowsze wiadomości są bardzo niepokojące. Dwie osoby nie zostały wpuszczone do pojazdu komunikacji zbiorowej. Pojawił się komentarz Ministerstwa Zdrowia.

W regionach oznaczonych jako "czerwone strefy", jak wszyscy wiedzą, panują zaostrzone przepisy sanitarne. Wszystko ze względu na bardzo wysoka liczbę nowych zakażeń w tych miejscach. Niestety w mediach pojawiają się coraz to nowe doniesienia w sprawie tego, jak wygląda sytuacja w takich powiatach. Do jednego z ostatnich incydentów odniosło się nawet ministerstwo.

Kolejne doniesienia z miejsc  oznaczonych jako "czerwone strefy". Pojawił się komentarz ministerstwa

Wieluń jest jedną z miejscowości, które zostały wcielone do tak zwanych "czerwonych stref". W tym właśnie mieście dwie osoby chciały wsiąść do autobusu należącego do państwowej spółki Polonus. Niestety kierowca ich nie wpuścił. Władze spółki wytłumaczyły swoją decyzję bezpieczeństwem podróżnych. 

Do sytuacji doszło dokładnie 10 sierpnia. Autobus pospieszny należący do spółki Polonus zatrzymał się na przystanku w miejscowości Wieluń. Chciały stamtąd wyruszyć dwie osoby - jedna wybierała się do Warszawy, druga z kolei do Bełchatowa. Kierowca nie wpuścił ich jednak do autobusu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Władze spółki wydały komentarz w tej sprawie lokalnym dziennikarzom. Ich zdaniem decyzja kierowcy miała charakter prewencyjny oraz została podjęta w celu ochrony pozostałych pasażerów i zapewnienia im bezpieczeństwa. Za podstawę tej decyzji spółka podała także rozporządzenie dotyczące "czerwonych stref", w których panuje bardzo duże ryzyko zakażenia. 

Ministerstwo Zdrowia odniosło się do całej sytuacji, twierdząc, że zachowanie kierowcy było niezgodne z prawem. Przedstawiciele resortu przekazali swój komentarz, twierdząc, że w rozporządzeniu nie ustanowiono ograniczeń dla podróżujących pomiędzy strefami. Obostrzeniami objęte są jedynie osoby, które przemieszczają się wewnątrz stref, jakie zostały wyznaczone.

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, nie będzie bezpiecznie w najbliższych dniach. Zacznie się już jutro wieczorem

2. Nowe powiaty objęte obostrzeniami. Ministerstwo Zdrowia wprowadza poważne zmiany

3. Naprawdę przykre, wszyscy modlili się by się udało. Niestety, nie żyje Oleńka

Kobieta, której podróż została uniemożliwiona, poinformowała, że podejmie dalsze kroki w sprawie. Podróżna uznała, że doszło do dyskryminacji i prosi o pomoc Rzecznika Praw Obywatelskich. Jest ona oburzona zachowaniem kierowcy, który udaremnił jej podróż, choć że nie było ku temu żadnych przesłanek prawnych. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Minister Zdrowia zabrał głos. Powiedział, co czeka Polaków, wielu będzie niezadowolonych
  2. Radio Maryja podało smutną informację. Nie żyje, pożegnały go tłumy
  3. Premier zdecydował, Kancelaria ogłosiła. Będzie obowiązywał już od jutra
  4. Zła informacja dla posiadaczy kont w bankach. Pilnie wprowadzono obostrzenia
  5. Abp Sławoj Leszek Głódź odchodzi bez wybierania następcy. Papież przyjął jego dymisję

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News