Owoce na targach osiągają niewyobrażalne ceny, są jak towar luksusowy. Za czereśnie trzeba zapłacić nawet 50 zł za kilo

Owoce na targach osiągają niewyobrażalne ceny, są jak towar luksusowy. Za czereśnie trzeba zapłacić nawet 50 zł za kilo Źródło: Twitter.com

Czereśnie pojawiły się już w sprzedaży w całej Polsce, jednak ich cena zwala z nóg. Okazuje się, że to nie jedyne owoce, które są w tym roku wyjątkowo drogie. Specjalista wyjaśnił, skąd tak wysokie ceny, które kompletnie przeraziły klientów.

Czereśnie czy truskawki są już w stałej ofercie sprzedaży na wielu bazarkach, jednak ich ceny zwalają klientów z nóg. Wysokie ceny tych owoców sprawiają, że stały się niemal produktem luksusowym. Za kilogram czereśni zapłacimy w niektórych miejscach nawet ponad 50 złotych.

Czereśnie są w tym roku niemal towarem luksusowym

Klienci bazarków zaniemówili z wrażenia, na widok tegorocznych cen sezonowych owoców. Wielu miłośników czereśni czy owoców będzie musiało obejść się smakiem, ponieważ kwota, jaką trzeba zapłacić za produkt, jest dla nich nie do zaakceptowania. W niektórych miejscach za kilogram czereśni zapłacimy nawet ponad 50 złotych. W internecie pojawiły się zdjęcia z lokalnych bazarków, których klienci nie mogą uwierzyć w tegoroczne ceny zarówno owoców, jak i warzyw.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Nie tylko czereśnie zdrożały. Ceny świeżych owoców i warzyw idą w górę

Jak wytłumaczył Maciej Kmera z podwarszawskiej giełdy "Bronisze", zacytowany przez portal Sady Ogrody, wysoka cena czereśni to m.in. skutek tego, że produkt jest sprowadzany obecnie z zagranicy. Owoce pochodzą z Hiszpanii, Grecji, Cypru i Serbii i to one podniosły krajowe ceny.

- Na rynku już pojawiają się owoce z Węgier, Rumunii, Mołdawii, dołując ceny. W hurcie obecnie trzeba więc zapłacić do 35 zł za kilogram [...]. Na polskie czereśnie musimy poczekać, ale nawet ich cena będzie wyższa niż przed rokiem - wyjaśnił Maciej Kmera.

Dzisiaj grzeje: 1. Pracownicy TVP nie mogli dłużej milczeć. Wyszło na jaw jaka naprawdę jest Elżbieta Jaworowicz

2. Wszyscy fani Roksany Węgiel czują się oszukani. Skandaliczne doniesienia właśnie pojawiły się w mediach

Zawyżone ceny owoców i warzyw to również skutek panującej w kraju i na całym świecie sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Na rynku brakuje pracowników sezonowych, wzrosły koszty pracy oraz produkcji. Nie pomogły również susze i przymrozki, wiele kwiatów zmarzło, a reszta wymagała specjalnego zabezpieczenia. Wszystko to ma wpływ na ostateczną cenę produktu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Domowe sposoby na grzybicę paznokci. Mogą okazać się niezwykle pomocne
  2. Mamy wyniki sondażu prezydenckiego wśród kibiców. Wyniki są wyjątkowo zaskakujące
  3. 10-latka zalała się łzami na scenie "Mam Talent", nie wytrzymała reakcji publiczności. Nagranie zwala z nóg
  4. Skandal w TVP, prowadzący "Pytanie na śniadanie" żartowali z poważnej choroby. Widzowie nie kryją oburzenia
  5. Wybory 2020. Nowy wzór karty do zbierania podpisów
  6. Afera w mediach po ujawnieniu całej serii niesmacznych i skandalicznych praktyk Biedronki. Wściekli są nie tylko klienci

Źródło: Haps

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News