Zjadłeś czekoladę i usiadłeś "za kółkiem"? Możesz dostać srogi mandat, a nawet stracić prawo jazdy

Zjadłeś czekoladę i usiadłeś "za kółkiem"? Możesz dostać srogi mandat, a nawet stracić prawo jazdy Źródło: .

Czekolada może wpływać na niekorzyść kierowców? Jeżeli posiadasz prawo jazdy i nie stronisz od słodkości koniecznie to przeczytaj, a być może uchronisz się do niechcianego mandatu.

Czekolada to jeden z częściej wybieranych smakołyków od wielu lat. Świetnie smakuje nie tylko w czystej postaci, ale również jako dodatek do wielu deserów, dlatego nic dziwnego, że wraz z biegiem czasu powstało tyle różnych możliwości na jej przyrządzanie czy podanie. Sklepowe półki ze słodkościami uginają się wręcz od przeróżnych pralinek, czekoladek i batoników i jak się okazuje, wśród nich znajdują się takie, których kierowcy powinni unikać jeżeli za chwilę chcą wsiąść "za kółko". 

Czekolada powodem do mandatu? Możesz nawet stracić prawdo jazdy 

Jak wszyscy posiadacze prawa jazdy, i nie tylko, dobrze wiedzą, prowadzenie pod wpływem alkoholu jest niedozwolone i surowo karane. Wystarczy mała ilość, by nie tylko dostać srogi mandat, ale nawet by pożegnać się ze swoim dokumentem na kilka miesięcy. Jak radzą sobie ci, którzy akurat są na imprezie, ale nie mogą napić się kilku drinków? Najczęściej stawiają na zwykły sok i dostępne na przyjęciu przekąski, czym często są cukierki właśnie z alkoholem. 

Pewnie niewielu się spodziewało, że na pozór niewinnie wyglądający cukierek może sprawić, że w chwili kontroli i badania alkomatem, choć nie piliście alkoholu, urządzenie wykaże, że jesteście pod wpływem. Nie wydarzy się tak oczywiście, jeżeli wspomniane czekoladki zjedliście kilka godzin wcześniej, a nawet pół godziny wcześniej. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Podczas kontroli policji należy poinformować funkcjonariusza, że chwilę wcześniej zjedliście takiego cukierka, a on powinien zaczekać około 15 minut i dopiero po tym czasie wykonać badanie. Wszystko dlatego, że chwilę po spożyciu, alkomat wykaże fałszywie wysokie stężenie alkoholu, które może wynieść nawet kilka promili. 

Dzisiaj grzeje: 1. Jolanta Kwaśniewska nie wytrzymała. Podczas wywiadu ujawniła całą prawdę, wszystkim opadły szczęki

2. Wiele razy zachwycaliśmy się jego filmami w Polsacie, TVN i TVP. Rodzina przekazała najgorszą wiadomość, osierocił syna

Wraz z upływem czasu będzie spadać, zatem po kilkunastu minutach i w najlepszym wypadku, napiciu się kilku łyków wody, urządzenie nie wykaże ani jednego promila, co będzie zgodne z rzeczywistym stanem rzeczy. Warto zwracać na to uwagę, jeżeli gustujesz w podobnych słodkościach, bowiem odrobinę nierozwagi możesz przypłacić srogim mandatem a nawet utratą"prawka" na jakiś czas. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wymiana małego elementu w aucie grozi mandatem 500 zł lub utratą dowodu rejestracyjnego. OSTRZEŻENIE dla kierowców
  2. Legendarna polska piosenkarka miała tragiczny wypadek. Całą noc leżała w rowie, nikt jej nie znalazł. Przez lata dochodziła do siebie
  3. Usiadła przy grobie 4-letniego synka trzy lata po jego śmierci. Spostrzegła co zaczyna się dziać, aż zadygotała ze wzruszenia
  4. Kot nagle zaczął szczekać. Potem zrobił rzecz jakiej świat nie widział, jak odkrył, że jest nagrywany
  5. Kamera wszystko rejestrowała. Mama wyszła zostawiając córkę z tatą, szybko włożył różowe szorty i zaczęło się dziać

Źródło: wprost 

Następny artykuł