Czego słuchają dziś Polacy? Największą sprzedażą na rynku muzycznym może pochwalić się… youtuber Gimpson. Jego płyta „Niepowstrzymany” wyprzedziła kultowy zespół Guns N’ Roses i jest wyborem numerem jeden Polaków. 

Youtuber Gimper postanowił zająć się hip hopem. Mimo tego, że według licznych opinii poziomem odbiega nawet od średniej na polskiej scenie, jego statystyki są bardzo imponujące. Wyświetleniami na Youtube bije na głowę nawet najbardziej znanych raperów z długim stażem. Nie musi martwić się o promocję nowych utworów czy teledysków. Jednakże, jego sukcesy nie kończą się na wyświetleniach.

Wystarczy spojrzeć na OLIS, czyli Oficjalną Listę Sprzedaży. Pierwsze miejsce zajmuje na niej właśnie Gimpson, który wyprzedza między innymi… Guns N’ Roses. Co ciekawe, zdecydowana większość słuchaczy powyżej 25 roku życia zapewne nie ma pojęcia kim jest nr 1 na liście. To pokazuje jak wierni są widzowie youtubera, najczęściej będący we wczesnym wieku szkolnym. To oni zagwarantowali mu podwójną platynę.

Co sądzą o Gimpsonie słuchacze rapu? Twórczość youtubera raczej nie przypadła do gustu znawcom tej muzyki. Jednakże, Gimpson mógł od początku liczyć na potężne wsparcie swojej publiki z Youtuba, która obecnie wynosi prawie milion subskrybentów.

gimpson

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Zobacz również

...