Sześciu policjantów zostało rannych w wyniku ataku na punkt kontrolny na przedmieściach Groznego (red. Republika Czeczeńska, północny Kaukaz). Napastnicy nie żyją – jeden został zastrzelony, a drugi wysadził się w powietrze.

Według informatora rosyjskiej agencji Interfax bandyci podeszli do Punktu Kontrolno-Przejściowego 138 na przedmieściach Groznego informując stacjonujących tam policjantów, że zmierzają w kierunku miasta w poszukiwaniach swojego stada bydła. W pewnym momencie jeden z mężczyzn aktywował ładunek wybuchowy i wysadził się w powietrze, a drugi rzucił granat ręczny. W wyniku eksplozji obrażenia odniosło 6 policjantów, 3 z nich jest ciężko rannych. Jeden z bandytów zginął śmiercią samobójczą, a drugi został zastrzelony.

Organom ścigania udało się ustalić tożsamość przestępców. Potwierdziły ją badania genetyczne oraz zeznania krewnych.

Na terenie Czeczenii wciąż działają partyzanckie grupy wahabitów, które walczą z obecnymi władzami republiki, dążąc do stworzenia Emiratu Kaukaskiego. Większość Czeczenów to wyznawcy sufizmu, dość liberalnej gałęzi islamu. Wahabici są tępieni zarówno przez władze republiki, jak i przez tamtejszych muzułmańskich duchownych.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Józef Gawron, źródło: http://www.interfax.ru/russia/507459

...

Zobacz również