Czesi zamykają granice z Polską, Polacy wyrzucani z kraju. O co chodzi?

Czesi zamykają granice z Polską, Polacy wyrzucani z kraju. O co chodzi? Źródło:

Takiej decyzji czeskich władz raczej mało kto się spodziewał. Od teraz granica Czechy - Polska jest zamknięta. Powód? Co najmniej dziwny!

Jak informują regionalne media, Czesi zamknęli przejście graniczne w Mieroszowie a ruch po drugiej stronie jest całkowicie sparaliżowany. Gdyby tego było mało to nasi rodacy są wyrzucani z Czech, a wszelkie próby przekonania, by tego nie robiono trafiają w pustkę.

Czechy nie zamierzają zmieniać decyzji

- Czesi nie wpuszczają turystów do siebie. Ci którzy utknęli po czeskiej stronie są zawracani do Polski - poinformował w rozmowie z Radio Wrocław rzecznik prasowy komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Powodem takiego zachowania naszych południowych sąsiadów jest ogromny ruch turystów z Polski w stronę Skalnego Miasta, co spowodowało całkowity paraliż po czeskiej stronie granicy. Jak zapowiadają czeskie służby graniczne, taki stan rzeczy utrzyma się przynajmniej do końca bieżącego tygodnia.

Decyzja Czechów dziwi

Taka decyzja czeskich władz wyraźnie dziwi polską stronę, która nie tylko nie może zrozumieć brak organizacji naszych sąsiadów, niemogących sobie poradzić z dużym ruchem turystów, ale też pozbawiają swoich rodaków utrzymujących się z turystyki dochodów. Czeskie służby nie zamierzają jednak zmienić swojej decyzji i są niewzruszone zarówno na apele polskich turystów, jak i swoich rodaków, którzy mieli nadzieję na ogromne zarobki. Sprawa może się jeszcze bardziej skomplikować, gdy zostaną zamknięte kolejne przejścia graniczne. Takiej decyzji na razie jeszcze nie podjęto, jednak jeśli sytuacja się nie zmieni, to jest bardzo prawdopodobna. Nieoficjalnie wiadomo, że wcale nie chodzi o samą liczbę turystów, a o odrę, która szaleje w Czechach. Władze kraju obawiają się, że szalejąca epidemia może przenieść się do Polski, gdzie od kilku lat rośnie lawinowo liczba osób niezaszczepionych.
ZOBACZ TAKŻE  Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu