Czas honoru - obsada. Lista aktorów, którzy zagrali w serialu historycznym

Czas honoru - obsada. Lista aktorów, którzy zagrali w serialu historycznym Źródło: screenshot/vod.tvp.pl

Czas honoru - obsada. Kto wciela się w głównych bohaterów w historycznym serialu opowiadającym o losach żołnierzy, tak zwanych cichociemnych. W postacie wcielają się najlepsi polscy aktorzy. Kogo grali w wojennej produkcji telewizyjnej? Czas honoru to nie tylko świetna historia, ale również gra aktorska na najwyższym poziomie, doskonała scenografia i kostiumy. Czas honoru to historia, czy fikcja?

Czas honoru - obsada i historia serialu

Czas honoru - obsada jednego z najpopularniejszych seriali to najlepsi polscy aktorzy. Produkcja telewizyjna zachwyciła widzów, ponieważ była inny niż wszystkie. Świetnie zrealizowany serial emitowany przez Telewizję Polską od 7 września 2008 do 23 listopada 2014 roku.

To opowieść o losach młodych mężczyzn - Bronka, Janka, Michała i Włodka oraz ich najbliższych. Inspirowany jest historią polskich dywersantów, którzy podczas II wojny światowej, walczyli o niepodległość swojej ojczyzny. W ramach serialu powstało siedem serii, sześć po trzynaście odcinków oraz ostatnia część, która ukazuje wydarzenia z powstania warszawskiego, która ma ich dwanaście. Miejscem akcji jest zniszczona Warszawa i jej obrzeża. 

Choć serial nie zyskał uznania wśród historyków i znawców tematu, to przez widzów odwrotnie, do dzisiaj jest wręcz kochany. Należy pamiętać, że jest to serial obyczajowy, nie dokumentalny. Mimo wszystko przyczynił się do szerzenia świadomości o polskiej historii wśród Polaków, tych młodych i trochę starszych.

Obsada Czasu honoru. Aktorzy wcielający się w głównych bohaterów

Maciej Zakościelny - Bronek Woyciechowski

Pseudonim Czarny, porucznik Wojska Polskiego, przed wojną był oficerem rezerwy. Narzeczony Wandy Ryszkowskiej, granej przez Maję Ostaszewską, potem Magdalenę Różczkę. Pracował z grupą przyjaciół w oddziale specjalnym, później awansował na kapitana. Zostaje wysłany z misją zabicia dawnego konfidenta Gestapo Antoniego Karkowskiego (Bartosz Kasprzykowski) do Londynu.

Jan Wieczorkowski - Władek Konarski

Zrzucony wraz z ojcem i bratem Michałem do Polski w 1941 roku. Niedługo po tym został aresztowany w ulicznej łapance, kiedy próbował uratować życie dziecka. Trafił do więzienia na Pawlaku, jednak został odbity dzięki zaplanowanej przez ojca akcji ratowniczej, w której najstarszy z rodu zginął. W czasie okupacji działał w podziemiu, gdzie planuje i przeprowadza akcje partyzanckie. Od 1945 roku dowodził oddziałem partyzanckim Żołnierzy Wyklętych w Puszczy Kampinoskiej. 
 

Jakub Wesołowski - Michał Konarski

Przed wojną był studentem medycyny, jednak sytuacja zmusiła do go zaprzestania nauki i wzięcia udziału w szkoleniu Cichociemnych. Jego przełożonym na początku jest jego ojciec, a później Margaret. Bierze udział między innymi w napadzie na Reichsbank, zamachu na Rainera czy akcji w restauracji Eden. 

Antoni Pawlicki - Janek Markiewicz

Jest absolwentem architektury, wychowywany na warszawskiej Pradze. Pod pozorem pracy w warsztacie stolarskim rozkręca komórkę legalizacyjną, gdzie fałszuje między innymi dokumenty i pieczęcie. Próbuje uratować narzeczoną Lenę, kiedy ta z całą rodziną zostaje przeniesiona do getta.

Czas honoru Powstanie - obsada ostatniej części serialu

Ostatnia seria serialu Czas honoru, w którym oficerowie przy wsparciu młodzieży uczestniczą w postaniu warszawskim. Akcja dzieje się w ostatnie dni lipca 1944 roku. Tysiące młodych ludzi czekają na decyzję dotyczącą wybuchu powstania. Wśród bohaterów są postacie z poprzednich sezonów: Władek, Michał, Bronek i Janek, ale pojawiają się też nowe postacie, do których należą Wilk (Adam Fidusiewicz), Adam (Stefan Pawłowski), Apacz (Maciej Musiał), Irena (Weronika Humaj), Bambo (Krzysztof Chodorowski) i Zosia (Katarzyna Sawczuk).

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Pamiętacie serial Cudowne lata? Tak dzisiaj wyglądają jego aktorzy
  2. Niania - obsada po latach. Jak dziś wyglądają aktorzy serialu?
  3. Co to znaczy xD? Popularny wśród internautów symbol przyprawia o ból głowy
  4. Kto występował w serialu BrzydUla? Jak dziś wyglądają aktorzy?
  5. Ile zarabiają aktorzy Hollywood? Najbardziej znani śpią na pieniądzach
Następny artykuł