Czarzasty: Im więcej lewicy w Polsce, tym lepiej dla Polski

Czarzasty: Im więcej lewicy w Polsce, tym lepiej dla Polski Źródło: fot. youtube.com

Zrobiliśmy błąd w trakcie ostatnich wyborów i postawiliśmy barierę procentową na poziomie 8 procent. Dostaliśmy ponad milion głosów, to więcej niż .Nowoczesna, ale przez ustawiony próg nie dostaliśmy się do sejmu.

W tej chwili na pewno nie będzie takiej sytuacji, że będziemy my sami sobie ten próg 8 proc. ustawiali. Więc mam prawo wierzyć, że do sejmu wrócimy.

Partia Razem nie jest zagrożeniem dla SLD. Życzę partii jak najlepiej. Im więcej lewicy w Polsce, tym lepiej dla Polski. Czy ta lewica będzie się nazywała Sojusz Lewicy czy Partia Razem, która ma obecnie gorsze wyniki w sondażach, na pewno wolę, żeby była jakakolwiek partia lewicowa niż prawicowa.

PiS chwalę za sprawy socjalne, bo traktuje je jako ważne dla każdej Polki i każdego Polaka. Program 500+ może byśmy zorganizowali inaczej, ale uważamy, że jest dobry dla społeczeństwa. Na pewno byśmy chcieli, żeby samotnie wychowujące matki i ojcowie mieli dostęp do zasiłku. Z pewnością zablokowalibyśmy je dla najbogatszych Polaków. A część zamienili na świadczenia socjalne, takie jak na przykład żłobki.

Natomiast uważamy ten program za dobry krok, tak samo jak obniżenie wieku emerytalnego, który był głównym postulatem SLD.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News