Serial
YouTube Mandragora763
Agata Jaroszewska - 20 Maja 2020

Po latach ujawniono, co się działo na planie "Czarnych chmur". Ciężko uwierzyć, wielkie poświęcenie aktora

"Czarne chmury", to serial, który młodszym widzom może niewiele mówić, ale wielu z nas z rozrzewnieniem wspomina czas spędzony przed telewizorem, na śledzeniu losów ulubionych bohaterów. Produkcja stworzona została z wielkim rozmachem i na uwagę zasługują chociażby stroje użyte w serialu, które do dziś imponują dbałością o detale oraz jakością wykonania. Po latach ujawniono, co działo się na planie, ciężko w to uwierzyć.

"Czarne chmury" to klasyka serialowa stworzona w 1973 roku przez Telewizję Polską. Polacy z zapartym tchem śledzili losy bohaterów wdających się w kolejne walki i bijatyki, a wiele słów padających z ust aktorów do dziś nie straciły na aktualności. Jak się okazuje praca na planie nie należała do najłatwiejszych.

obrazek ile postaciIle postaci widzisz na obrazku? Rozwiązanie skrywa nieznaną prawdę o tobieCzytaj dalej

Serial "Czarne chmury" okupiony został wielkim poświęceniem

"Czarne chmury" zapewniły grającym w nim aktorom ogromną sławę. Do tej pory wspominane są stworzone przez nich, niesamowite kreacje, które na stale zapisały się w historii polskiej kinematografii. Wielu do dziś zapewne wspomina niezwykłe losy między innymi Krzysztofa Dowgirda. Po latach ujawniono jednak, co działo się na planie "Czarnych chmur". Ciężko uwierzyć w to, na jak wielkie poświęcenie zdobył się jeden z aktorów. Chcąc pozostać jak najbardziej wiarygodnym zdecydował się na niebezpieczny krok, ale efekty jego pracy oraz autentyczność odgrywanej przez niego postaci, powalają na kolana.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

metamorfoza prawda innaWszyscy wytykali ją palcami, jej metamorfoza zachwyciła tysiące ludzi. Prawda okazała się zupełnie innaCzytaj dalej

Ryszard Pietruski przyznaje, że praca nie należała do najłatwiejszych

Wcielający się w rolę wachmistrza Kacpra Pilcha, Ryszard Pietruski, po wielu latach przyznał, że reżyser serialu "Czarne chmury", nie miał najłatwiejszego zdania, jeśli chodzi o pracę nad produkcją. Sprytny pomocnik pułkownika Dowgirda był nie tylko aktorem, współtworzył także scenariusz i we wspomnieniach przyjaciela Leonarda Pietraszaka, podkreślana jest jego wielka ambicja, aby "Czarne chmury" były jak najlepsze. Zdecydował się nawet na zaryzykowanie własnym zdrowiem, a nawet życiem i odmawiał propozycjom zastąpienia go przez kaskadera w niebezpiecznych scenach. Poświęcenie aktora dla roli jest niesamowite, ciężko uwierzyć w to, jak bardzo zależało mu na autentyczności odgrywanej postaci.

Dzisiaj grzeje:

1. Od dziś obowiązuje ważny zakaz. Wielu Polaków będzie niepocieszonych

2. Szymona Hołownię zaczepił bezdomny na ulicy. Nie miał pojęcia, że wszystko się nagrywa. Na jaw wyszedł nieznany fakt

Wszyscy mieli na względzie dobro produkcji

"Czarne chmury" zebrały śmietankę aktorską ówczesnej polskiej sceny filmowej. Wydaje się, iż pomimo awanturniczego charakteru większości postaci, aktorzy rzadko decydowali się na skorzystanie z pomocy doświadczonych kaskaderów. Ryszard Pietruski odmawiał i sam decydował się na ogrywanie niebezpiecznych scen.

- Na planie, mimo obecności doświadczonych kaskaderów, chciał, tak jak i ja, wszystko robić sam. Reżyser miał z nami utrapienie - mówił w rozmowie z "Rewią" Leonard Pietraszak.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Monika zaginęła, kiedy była jeszcze niemowlakiem. Jej mama otrzymała porażający telefon
  2. Żałoba w rodzinie zasłużonego byłego trenera reprezentacji Polski. Stracił najbliższą osobę, kibice składają kondolencje
  3. Jeden z największych banków w Polsce przekazał zdumiewający komunikat. Nagła zmiana, nikt nie mógł jej przewidzieć
  4. Przez 32 lata szukała porwanego syna. Nagle w Dzień Matki dostała niebywałą wiadomość
  5. Po latach ujawniono, co się działo na planie "Czarnych chmur". Ciężko uwierzyć, wielkie poświęcenie aktora
  6. Uważaj, jeśli cierpisz na pewne schorzenia jedzenie rzodkiewki może ci poważnie zaszkodzić. Nie wszyscy mogą ją jeść

Bliźniaki nietypowa paraUrodziła wyjątkowe bliźniaki, niewiarygodne jak wyglądają. Chodzi o ich kolor skóryCzytaj dalej

Źródło: WP Film

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News