38-latek z Kamerunu, który studiował w Wielkiej Brytanii na uniwersytecie w Sheffield, pożegnał się ze statusem studenta. Wszystko za sprawą wpisu, jaki opublikował na Facebooku. Post był cytatem z Biblii, który dotyczył homoseksualistów.

Fragment pochodził ze Starego Testamentu, a dokładniej z Księgi Kapłańskiej. Za jego pomocą Kameruńczyk wyraził swój stosunek do homoseksualizmu. Księga mocno określa tego typu stosunki – nazwane są „obrzydliwością”.

Oprócz tego, 38-latek poparł w swoim poście Kim Davis, pracownicę urzędu stanu cywilnego, o której głośno było w zeszłym roku. Kobieta odmówiła bowiem udzielenia ślubu parze homoseksualnej, choć było to wbrew amerykańskiemu prawu.

Zamieszczona na Facebooku treść była powodem, dla którego władze uniwersyteckie zdecydowały się wykreślić 38-latka z listy studentów. Według uzasadnienia, słowa Kameruńczyka są „niewłaściwe i wykraczają poza przyjęte granice”. Stwierdzono także, że niektórzy mogą poczuć się zaatakowani treścią wpisu.

Według byłego studenta z Kamerunu, taka decyzja władz uczelni jest dyskryminująca. Ponadto podał w wątpliwość czy taka sama byłaby reakcja wobec podobnej treści opublikowanej przez muzułmańskiego studenta.

„Uniwersytet twierdzi, że moje poglądy dyskryminują innych. W rzeczywistości to ja jestem dyskryminowany z powodu mojej wiary chrześcijańskiej. Zadaję sobie pytanie, czy uniwersytet zachowałby się tak samo wobec przestrzegającego szariat muzułmanina, który opublikowałby swoje poglądy na temat kobiet i homoseksualizmu. Jestem przekonany, że nie”.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


źródło: wpolityce.pl
pt

Zobacz również