Chciał uratować swoje rośliny i nasypał do doniczek cynamonu. Efekt odebrał mu mowę

Chciał uratować swoje rośliny i nasypał do doniczek cynamonu. Efekt odebrał mu mowę Źródło: .

Cynamon jest przyprawą, która idealnie nadaje się do wypieków i herbat. Zapewne nikt by nie pomyślał, że w szafce kuchennej trzyma świetny środek do ratowania roślin. Nie trzeba wydawać mnóstwa pieniędzy na sklepowe mieszanki – tani specyfik można zrobić w domu.

Cynamon, wydawałoby się, wpływa destrukcyjnie na rośliny – okazuje się jednak, że wręcz przeciwnie. Doskonale działa na 3 powszechne problemy z kwiaty doniczkowe, a ten, kto użyje mieszanki zrobionej według wytycznych, już nigdy nie sięgnie po sklepowe odżywki i środki do ochrony.

Cynamon to cudowny środek na kłopoty z roślinami

Przede wszystkim cynamon świetnie odstrasza wszystkie szkodniki – czy to w ogrodzie, czy też w domowych donicach. Mrówki, owady i gryzonie będą trzymały się z dala od zieleni. Wystarczy wsypać łyżeczkę cynamonu do ziemi. Co ciekawe, wszechstronna przyprawa odstraszy też komary – warto wypróbować ten trik z roślinami na balkonie.

Wielu z nas pewno niejednokrotnie musiało się zmierzyć z problemem pleśni lub grzybów, które zaatakowały naszą ulubioną roślinę. Bardzo trudno je zwalczyć, jeśli nie zna się cudownych właściwości cynamonu. Kiedy tylko zaobserwujemy pierwsze ślady pleśni, należy szybko posypać je tą zmieloną przyprawą. Nie tylko zwalczy problem, ale też zapobiegnie jego ponownemu powstawaniu.

Cynamon – dokładny przepis, jak poprawić kondycję naszych roślin

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przy przesadzaniu również warto skorzystać z zalet cynamonu. Przyprawa ułatwi zakorzenianie się sadzonek i gołym okiem będziemy mogli zauważyć szybszą regenerację. O wiele szybciej przystosują się do nowych warunków. Jak to zrobić? Przepis znajduje się poniżej. Wykorzystał go internauta i sam przyznał, że efekt odebrał mu mowę.

Dzisiaj grzeje: 1. Agata Duda już dłużej nie mogła tego ukrywać. Wszystko wyszło na jaw podczas spotkania. Zdjęcia mówią same za siebie
2. Wiele razy zachwycaliśmy się jego filmami w Polsacie, TVN i TVP. Rodzina przekazała najgorszą wiadomość, osierocił syna

Aby uratować rośliny będące w opłakanym stanie wystarczy przygotować trzy rzeczy: wodę, aspirynę i oczywiście cynamon. Do pół litra wody należy wsypać łyżkę cynamonu i dwie zgniecione tabletki aspiryny. Po wymieszaniu trzeba odstawić naczynie z mieszanką na 12 godzin. Następnie należy odcedzić wodę i umieścić wszystko w innym naczyniu. W tak przygotowanej mieszance moczy się rośliny przez dwie godziny, po czym sadzi z powrotem w donice. Aspiryna pobudzi wypuszczanie korzeni, a cynamon zapobiegnie rozwojowi grzybów.

Najlepsze newsy dnia:

  1.  Podwyżka DOPŁAT do wynagrodzeń w przyszłym roku. Wyniosą od 900 do 2000 złotych
  2. Jolanta Kwaśniewska nie wytrzymała. Podczas wywiadu ujawniła całą prawdę, wszystkim opadły szczęki
  3. 67-letnia kobieta urodziła córkę. Powiedziała, jak zaszła w ciążę, nikt nie chce jej uwierzyć
  4. Przez kilka lat po ślubie żyła w ciągłym strachu. W końcu znalazła genialny sposób na inne życie "bez tego bólu, krwi", nie każdy go pochwala
  5. Z ust noworodka zaczęła sączyć się piana. Lekarka odkryła straszny powód w pieluszce dziecka, szybko popędziła po pomoc

Źródło: Lolmania

Następny artykuł