Hakerzy w zmyślny sposób zaatakowali dzisiaj komputery rządowe oraz te należące do branży finansowej w krajach na całym świecie. Teraz okazuje się, że na ich celowniku znalazła się również Polska.

Żądania i przebieg ataku są uniwersalne pod każdą szerokością geograficzną. Hakerzy za odblokowanie komputerów życzą sobie 300 dolarów w bitcoinach od komputera.

O ataku światowe media zaczęły informować parę godzin temu. Wirus nazywa się Petya. Jedną z pierwszych osób, które poinformowały o jego ataku był ukraiński wicepremier, Rozenko Pavlo. Udostępnił on zdjęcie informacji, jaka wyświetla się na ekranach zainfekowanych komputerów.

Do tej pory na długiej liście zaatakowanych krajów nie widniała Polska. Okazuje się jednak, że hakerzy nie ominęli również naszego kraju. Atakowi uległy komputery należące do koncernu spożywczego Mondelez International. Jedna z jego filii znajduje się w Monachium a druga.. w Bielanach Wrocławskich.

We wsi położonej w województwie Dolnośląskim znajduje się Centrum ds. Badań, Rozwoju i Jakości spółki. Jego komputery zostały zaatakowane na takiej samej zasadzie, na której urządzenia w innych krajach.

Firma potwierdza, że doszło do ataku. Na ten moment nie ujawnia jednak szczegółów, ale informuje, iż trwają intensywne prace nad wyjaśnieniem problemu.

Znajdujące się w Polsce Centrum ds. Badań, Rozwoju i Jakości Mondelez International opracowuje receptury słodyczy takich jak Milka, Oreo czy Alpen Gold.

...

Zobacz również