Masz te niepozorne objawy? To może być cukrzyca

Masz te niepozorne objawy? To może być cukrzyca Źródło: Pixabay.com Sharonang

Cukrzyca, zwłaszcza ta typu drugiego, stanowi coraz częstszą dolegliwość w świecie rozwiniętym. Chorujemy na nią z różnych powodów. Tymczasem wystarczy krótkie rozpoznanie, które potwierdzi, czy chorujemy na cukrzycę. Kiedy powinniśmy się zacząć martwić?

Cukrzyca jest dziś jedną z plag ludzkości. Nie ma w tym stwierdzeniu specjalnej przesady. Cukrzyca jest chorobą, która może uaktywnić się ze względu na geny (dziedziczenie), jak i niezdrowy styl życia. Jedno jest wspólne - nieleczone objawy, które towarzyszą nam na co dzień, doskwierają nam coraz mocniej. 

Cukrzyca doskwiera nam coraz częściej

To przekłada się na narastające problemy ze zdrowiem. Problemy natury "cukrzycowej" potęgują przede wszystkim złe nawyki żywieniowe i brak ruchu. Wystarczy, że odfajkujemy oba warunki i już możemy uznać się za zagrożonych cukrzycą. Chorobę "przyspieszy" też regularne żywienie się w fast-foodach, częste zakupy słodyczy.

Serwis Zdrowotny portalu Wprost.pl przypomina, że długotrwały, wysoki poziom cukru we krwi jest gwarantem "uszkodzenia nerwów, nerek, utraty wzroku, a nawet chorób serca"!

Nie ma jednolitego tempa zachorowania na cukrzycę, jak i rozwoju tej choroby. Jej rozwój może przebiegać latami, ale przytrafić może się w przeciągu kilku tygodni. Łącznikiem są objawy dolegliwości. Upewnijmy się, czy aby na pewno nie zauważamy ich u siebie.

Objawem cukrzycy jest przede wszystkim częste oddawanie moczu i przyjmowanie napojów. Przez zbyt wysoki poziom glukozy, której organizm nie jest w stanie zredukować, nie jesteśmy w stanie wydalić jej z moczem. Z drugiej strony cukrzykom towarzyszy tzw. mocne pragnienie, które z kolei nakręca oddawanie moczu. Całość przypomina mechanizm błędnego koła.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Innymi objawami cukrzycy są np. drętwienie palców - czytamy, że jest to oznaka uszkodzenia nerwów lub tzw. neuropatii cukrzycowej. Cukrzycy miewają też coraz poważniejsze problemy z widzeniem. Nieleczona cukrzyca może przełożyć się na trwałe pogorszenie wzroku, prowadzące nawet do ślepoty!

Potencjalni cukrzycy powinni mieć się na baczności. Lekarze przypominają, że w trosce o swoje zdrowie wystarczą regularne pomiary poziomu cukru we krwi. Nie obędzie się bez właściwej diety i cyklicznej aktywności na świeżym powietrzu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską!
  2. Michał Szpak ma dziewczynę? Gwiazdor pokazał się z piękną blondynką. Razem wyglądają BAJECZNIE!
  3. Jolanta Kwaśniewska na nieznanym zdjęciu z młodości. Jest nie do poznania
  4. Żona Wiśniewskiego właśnie zadziwiła wszystkich. "Zrobi wszystko, żeby odzyskać Michała"
  5. Najbardziej dramatyczna sprawa w karierze Elżbiety Jaworowicz. Miała łzy w oczach

źródło: Wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News