Rząd PiS wprowadzi podatek od cukru? "Nawet w perspektywie przyszłego roku"

Rząd PiS wprowadzi podatek od cukru? "Nawet w perspektywie przyszłego roku" Źródło: Fot. Pixabay.com

Cukier, znany powszechnie jako cichy zabójca, wciąż zbiera swoje żniwa. Akcje edukacyjne nie działają - jak twierdzi Adam Niedzielski, szef Narodowego Funduszu Zdrowia. Wynika z tego, że od przyszłego roku może zostać wprowadzony podatek od cukru.

Cukier jest spożywany w dużej ilości przez większość z nas, a to może doprowadzić do poważnych uszczerbków na zdrowiu. Z danych statystycznych GUS wynika, że w 2018 roku Polacy spożyli aż o 6 kg cukru więcej, niż rok wcześniej. Problem z cukrzycą ma w naszym kraju ok. 3 mln milionów obywateli.  

Cukier w nadmiernej ilości spożywa większość Polaków 

Adam Niedzielski, szef Narodowej Fundacji Zdrowia, jest zdania, że żadne akcje społeczne i edukacyjne nie są w stanie pokonać kwestii dotyczącej problemu chorób wynikających ze spożywania nadmiernej ilości cukru. Dlatego też wpadł na pomysł, aby został wprowadzony podatek od cukru.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Z informacji, które trafiły do mediów wynika, że może on zostać wprowadzony już w następnym roku. Należy walczyć z produktami zawierającymi potężne dawki cukru i zapobiec ich nadmiernej konsumpcji przy pomocy podatku. Polityk informuje, że będzie nakłaniał rząd, aby pomysł wszedł w życie jak najszybciej.

- Nawet w perspektywie przyszłego roku- mówił Niedzielski  

Dzisiaj grzeje: 1. Wysadzili szczeniakowi pysk, wkładając do niego petardy. Weterynarze się nie poddali, jego nowy wygląd robi wrażenie
2. Rozrywające serce sceny na pogrzebie Piotra Woźniaka-Staraka. Żałobnicy odprawili poruszający rytuał

Słodkie reklamy

Z perspektywy szefa NFZ trzeba byłoby również zmienić standardy etyczne dotyczące reklam słodyczy. Ilość produktów jest zatrważająca, a dodatkowo firmy próbują wybić się chwytliwymi sloganami na kolorowych papierkach, czym kuszą jeszcze bardziej dzieci. 

- Na jednym z batoników możemy znaleźć napis: dziecku nie odmówisz. Moim zdaniem taki komunikat jest skandaliczny i niedopuszczalny - twierdził Adam Niedzielski. 

Najlepsze newsy dnia:  

  1. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  2. Mama pana młodego na weselu była głodna, więc skosztowała pachnącego dania. Chwilę później już nie żyła
  3. Mama zostawiła córkę pod opieką ojca. Zamontowała ukrytą kamerę, po obejrzeniu nagrania łzy popłynęły jej po policzkach
  4. Przypadkiem nagrała psa, który zobaczył, że niemowlę ma rozkopany kocyk. Zwierzak zareagował mistrzowsko
  5. Kobieta przez 27 minut była w stanie śmierci klinicznej. Odzyskała przytomność i natychmiast poprosiła o kartkę papieru

Źródło: TOK fm 

Następny artykuł