Cugowski nie chce umierać z głodu na starość. Musi robić to do końca życia

Cugowski nie chce umierać z głodu na starość. Musi robić to do końca życia Źródło: fot. youtube.com/WGmedia eu

Krzysztof Cugowski przez dekady był jedną z największych gwiazd polskiego show-biznesu i nadal nią jest, choć legendarna Budka Suflera zakończyła już swoja działalność. Teraz wokalista mierzy się z poważnymi finansowymi sprzężonymi z jego już poważnym wiekiem. Artysta musi śpiewać do końca życia, by zarobić na chleb!

Znany wszystkim wokalista w tym roku skończy 68 lat. Jego aktywność sceniczna bierze swój początek niemal pół wieku temu, bo w 1969 roku. Pięć lat później na świat przyszła jedna z najpopularniejszych polskich grup muzycznych wszech czasów, Budka Suflera. Dekady koncertowania i niezliczona ilość zarobionych pieniędzy nie pozawalają mu jednak żyć spokojnie na muzycznej emeryturze, która jak dotąd jeszcze nie nastąpiła! Cugowski cały czas musi śpiewać, by przeżyć. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca muzykowi jedynie 570 złotych miesięcznie. Jak to możliwe, że kwota ta jest tak przerażająco niska?

Cugowski będzie musiał śpiewać do końca życia

Powodem tak niskiego świadczenia jest mała ilość pieniędzy, które lider Budki Suflera przekazał ZUS-owi. W czasach PRL, składka Cugowskiego wynosiła jedynie 14 groszy. Artysta mógł płacić więcej, ale tego nie zrobił. - Pewne sprawy po mojej stronie zostały zaniedbane, ale wszystko zostało już wyjaśnione i mam to za sobą. Od następnego miesiąca będę już szczęśliwym emerytem. Nie dałbym rady przeżyć z tego, co ZUS jest mi łaskaw zapłacić, więc będę musiał śpiewać do śmierci jak Mieczysław Fogg - powiedział w rozmowie z "Super Expressem". Szczęśliwie gwiazdor nie może narzekać na brak okazji do zarobku. Za jeden koncert inkasuje nawet 50 tys. złotych, a koncertów takich w miesiącu bywa kilka. Cugowski zaznacza jednak, że chciałby w końcu odpocząć. - Mam bardzo dużo koncertów... ale przecież jestem w takim wieku, że chętnie bym odpoczął, widać jednak nie jest mi to pisane - dodaje.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. Cały kraj żegna byłą pierwszą damę. Żałoba ogarnęła wszystkich
  2. Gigantyczna akcja ABW. Ludzie powyrzucani z domów
  3. DJ Avicii nie żyje. Miał zaledwie 28 lat
źródło: Super Express Następny artykuł