Potężną i zarazem przypadkową dotację otrzymała na swoje konto Christine Jiaxin Lee. Malezyjka w 2012 roku weszła w posiadanie potężnej sumy pieniędzy. Z dnia na dzień na jej koncie przybyło 4,6 mln dolarów australijskich. Przez kolejne 4 lata żyła jak księżniczka.

Lee, która w momencie otrzymania potężnej kwoty miała jeszcze 17 lat, była w szoku po tym, co zobaczyła na swoim koncie. Okazało się, że bank Westpac omyłkowo przelał nastolatce 4,6 mln dolarów australijskich (13 mln złotych). Lee nie zamierzała nikogo o tym fakcie poinformować.

Dziewczyna studiowała w tym czasie inżynierię chemiczną w Sydney. Natychmiast przeniosła się więc do luksusowego apartamentowca w centrum australijskiego miasta. Zaczęła też życie jak prawdziwa księżniczka. Dziennie wydawała około 5 tys. dolarów na wszelkie zachcianki – zwłaszcza ubrania. Pewnego razu zdarzyło się jej zostawić nawet 220 tys. dolarów w butiku Diora w ciągu jednego tylko dnia.

 – Tylko jednego dnia potrafiła wydać 220 tysięcy dolarów w butiku Diora. Kupiła kolekcję najdroższych torebek Hermes na specjalne zamówienie, które kosztowały ponad milion dolarów. Swoje zakupy chętnie pokazywała w sieci. Podczas przeszukania jej apartamentu znaleziono liczne, drogocenne przedmioty: komplet biżuterii Chanel, szpilki od Louboutin, torebki Moschino i Yves Saint Laurent – rozpisywały się na temat Malezyjki gazety w Australii.

Bank upomniał się o swoje pół roku temu. Westpac poinformował policję o błędnym przelewie i poprosił o interwencję w sprawie. Kiedy funkcjonariusze próbowali skontaktować się z 21-letnią obecnie Lee, ta zrozumiała co się święci. Próbowała zbiec do Malezji, jednak w ostatniej chwili, na lotnisku, zatrzymała ją policja.

We wtorek w sprawie Malezyjki odbyła się pierwsza rozprawa. Lee usłyszała na niej zarzuty wykorzystywania nie swoich pieniędzy. Jej adwokat, Hugo Aston, jest zdania, że sąd nie jest w stanie zagrozić 21-latce, bo to „bank ponosi odpowiedzialność za pomyłkę”.

 – Jestem przekonany, że moja klientka zostanie uniewinniona. Za pomyłkę odpowiedzialność ponosi bank. Rodzina Christine w pełni popiera to, co zrobiła. Miała prawo wydać te pieniądze – twierdzi Aston.

W ciągu 4 lat, odkąd Lee weszła w posiadanie potężnej sumy, zdążyła wydać 3,3 mln dolarów. 1,3 mln bank Westpac już jej odebrał. Prawdopodobnie Lee będzie zmuszona do oddania kwoty, którą spożytkowała. Śledczy jak dotąd nie doszli jednak do końca listy zakupów, jakich Malezyjka dokonała jako bogaczka z przypadku.

pt

...

Zobacz również