ronaldo
Fot. YouTube/ 101 Great Goals
Mikołaj Pilecki - 23 Grudnia 2018

Ronaldo uciekł przed sądem. Teraz mu nie odpuszczą

Cristiano Ronaldo jest przez wielu uważany za najlepszego piłkarza, biegającego obecnie po światowych boiskach. Dla hiszpańskiego urzędu skarbowego jest także oszustem podatkowym winnym państwu dziesiątki milionów euro. Rok 2019 rozpocznie się dla sportowca w najgorszy możliwy sposób.

Cristiano Ronaldo za swoją grę zarabia około 30 milionów euro rocznie. Przychody uzyskuje także na wiele innych sposobów. Ogółem roczna wysokość jego zarobków to około 107 milionów euro (za Forbes.com). Tak ogromne liczby przykuwają uwagę nie tylko fanów i zazdrosnych kolegów po fachu, ale przede wszystkim instytucji skarbowych, które nie odpuszczają nawet najlepszym. Od wielu lat przed sądem w Madrycie toczy się postępowanie przeciw Portugalczykowi, którego oskarżono o zatajenie ponad 100 milionów euro przychodu i poświadczenie nieprawdy w oświadczeniu majątkowym. W ukrywaniu pieniędzy pomóc miały mu raje podatkowe. Pieniądze, które piłkarz miał "ukraść" państwu hiszpańskiemu były uzyskiwanie z tytułu udzielania wizerunku do kampanii reklamowych.

Cristiano Ronaldo ma być winien wiele milionów

Żywa legenda portugalskiego i europejskiego futbolu może pochwalić się naprawdę pokaźnym majątkiem. Mimo wszystko jednak zdaniem hiszpańskich władz Cristiano Ronaldo zatajał część swoich przychodów. Chodzi o lata 2011-2014, w czasie których miał zataić 105 milionów euro i nie zapłacić od nich 14,7 milionów podatku. Sprawa wypłynęła w zeszłym roku i do tamtego czasu piłkarz zaprzecza, by był winien przestępstwa. Mimo to w maju tego roku zwrócił się do prokuratury o polubowne zakończenie sporu i zaoferował zapłacenie zaległych pieniędzy. Ta ustaliła jednak, że z powodu zwłoki i kosztów postępowania należność, jaką ma zapłacić, wyniosła 19 milionów euro.

Na początku przyszłego roku odbędzie się rozprawa

Śledztwo przeciwko Ronaldo ruszyło w 2015 roku. Niedługo po tym, portugalski gwiazdor wpłacił na konto fiskusa 5,7 milionów euro. Po trzech latach sprawa wypłynęła i poskutkowała m.in. przenosinami piłkarza z Realu Madryt do Juventusu Turyn po niemal 10 latach gry dla Królewskich. Jak donoszą hiszpańskie media Cristiano Ronaldo grożą dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu i 19 milionów euro grzywny. Kolejna rozprawa z tego tytułu odbędzie się 21 stycznia 2019 roku w Madrycie. Hiszpański wymiar sprawiedliwości ma wówczas wydać swój ostateczny wyrok.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jarosław Bieniuk boi się o życie dzieci. Opublikował druzgocącą wiadomość
  2. Robert Lewandowski podjął szokującą decyzję. Fani nie mogą tego pojąć
  3. Mistrzyni sportu brutalnie zgwałcona. Pokazała swoją zmasakrowaną twarz
  4. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
  5. Dorota Szelągowska z partnerem. Fani osłupieli widząc kim on jest
Anna LewandowskaAnna Lewandowska i sekrety jej bogactwa. Czego możecie jej pozazdrościćCzytaj dalej
źródło: wgospodarce.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News