Oto najbardziej prawdopodobna cena leku na COVID-19. Ręce opadają

Oto najbardziej prawdopodobna cena leku na COVID-19. Ręce opadają Źródło: pixabay.com jarmoluk

Lek na COVID-19 będzie dostępnych tylko dla tych, których będzie na niego stać? W mediach właśnie pojawiły się informacje o najbardziej prawdopodobnej cenie. Jej widok zwyczajnie zwala z nóg, ręce opadają.

COVID-19 nieprzerwanie zbiera żniwa na całym świecie. Mijają kolejne miesiące życia w pandemii, a zarażonych oraz niestety ofiar śmiertelnych, stale przybywa. Naukowcy w pocie czoła pracują nad wynalezieniem skutecznej szczepionki, która zdaniem ekspertów, najwcześniej pojawi się dopiero w przyszłym roku. Z kolei z przekazywanych do mediów informacji wynika, że o wiele wcześniej świat może spodziewać się leku na koronawirusa. To jednak już koniec dobrych wiadomości, bo wszystko wskazuje na to, że na lek będą mogli pozwolić sobie wyłącznie najbogatsi. 

Ile będzie kosztował lek na COVID-19? Kwota zwala z nóg 

Według ekspertów, lek skutecznie działający na koronawirusa pojawi się na rynku znacznie wcześniej niż szczepionka, której notabene wciąż nie udało się wynaleźć. Cykl ma trwać 5 dni, a na każdy z nich ma przypadać jedna fiolka z lekiem. Tu jednak zaczynają pojawiać się schody. W mediach pojawiły się bowiem informacje dotyczące ceny zaledwie jednej dawki leku. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Jak podaje Polsat News, koszt jednej fiolki może wynosić nawet 390 dolarów, co oznacza, że za 5-dniowy proces leczenia trzeba będzie zapłacić nawet 2340 dolarów, czyli ponad 9 tysięcy złotych. Z przekazywanych informacji wynika, że pierwszym szeroko stosowanym lekiem może być się remdesivir (lek, który już w maju otrzymał zezwolenie na użycie od amerykańskiego regulatora). Wstępnie szacowano, że lek, choć i tak nie będzie należał do najtańszych, kosztował będzie od 50 do 100 dolarów. Teraz cena jest o wiele wyższa. 

Co więcej, wymieniona wyżej cena ma dotyczyć wszystkich krajów rozwiniętych, co ma pomóc uniknąć niepotrzebnych negocjacji.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Nie żyje człowiek legenda, zasłużony dla Polski. Przykre

2. Lady Gaga ze wzruszeniem opowiedziała o swojej chorobie. Jej problemy wstrząsnęły milionami fanów z całego świata

- Chcieliśmy mieć pewność, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby remdesivir docierał do pacjentów - mówi dyrektor generalny Gilead, Daniel O’Day. I przypomina, że jego firma jest podmiotem komercyjnym, który poczynił ogromne inwestycje w szybką produkcję dużych ilości leku - mówiła naukowcy. 

Polsat News podkreśla, że koszt 390 dolarów za fiolkę będzie obowiązywał w przypadku zamówień rządowych, z kolei firmy prywatne będą płaciły jeszcze więcej. Wygląda więc na to, że tylko najbogatsi będą mogli pozwolić sobie na lek na koronawirusa. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zaczęło się, od dzisiaj ogromna zmiana w Biedronce. Klientów czeka wielka niespodzianka
  2. Pilne rozporządzenie rządu ws. kibiców. Świetne wiadomości dla wszystkich Polaków, fani wejdą na trybuny
  3. Współpracownicy Jaworowicz ujawnili całą prawdę o niej. Przed kamerami nie dało się zauważyć, dla niektórych może być wstrząsem
  4. Dramat Królowej życia rozegrał się na oczach widzów. Już nic nie będzie jak kiedyś
  5. Zauważyłeś u sąsiadów deski przykrywające koła aut? Warto zrobić tak jak oni, w okolicy może być poważny problem
  6. Andrzej Duda złożył obietnicę. Chce dać Polakom ogromne pieniądze, znamy kwotę

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News