covid-19 konkretna grupa ludzi
Jakub Kaminski East News
Joanna Szwalikowska - 19 Października 2020

Konkretna grupa ludzi jest najbardziej narażona. "Ryzyko zgonu jest 200-300 razy wyższe"

Covid-19 z dnia na dzień zbiera coraz większe żniwo i przynosi kolejne rekordy nowych zakażeń. Obecnie każdego dnia odnotowujemy ich już po kilka tysięcy. Jedna grupa ludzi jest jednak o wiele bardziej narażona niż pozostali. Ryzyko zgonu w ich przypadku jest nawet 200-300 razy większe.

Covid-19 paraliżuje cały kraj i stopniowo doprowadza do coraz gorszej sytuacji w kraju. Służba zdrowia powoli przestaje być wydolna, w związku z czym rozpoczęło się przekształcanie szpitali powiatowych w covidowe oraz tworzenie szpitali polowych. Sytuacja jest dramatyczna.

Na cmentarzu zauważyła kartkę wiszącą na grobie. Podeszła bliżej i zamarła, natychmiast zaczęła uciekaćNa cmentarzu zauważyła kartkę wiszącą na grobie. Podeszła bliżej i zamarła, natychmiast zaczęła uciekaćCzytaj dalej

Covid-19 - w przypadku jednej grupy ludzi ryzyko zgonu jest nawet 200-300 razy większe

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że prawdopodobnie w przyszłym tygodniu czekają nas rekordy zakażeń osiągające nawet 15-30 tysięcy dziennie. W związku z dramatyczną sytuacją w kraju trwają prace nad przekształcaniem kolejnych szpitali tak, aby hospitalizowane w nich był wyłącznie osoby chore na koronawirusa. Na PGE Narodowym z kolei tworzony jest szpital polowy, a wojsko będzie pomagało przy testowaniu obywateli. Jak przekazała prof. Maria Gańczak, sytuacja jest bardzo zła.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Porzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuPorzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuCzytaj dalej

- To jest scenariusz włoski, z Lombardii, gdzie wiosną były stawiane szpitale polowe, żeby przyjąć chorych wymagających hospitalizacji. To sytuacja, kiedy Włosi, moi koledzy, zaczynali mieć dylematy, kogo do tego respiratora podłączyć - mówiła profesor Gańczak, cytowana przez portal.abczdrowie.pl. Liczba zakażeń nieustannie rośnie, tymczasem zbliżają się obchody Wszystkich Świętych, które mogą zaowocować kolejnym lawinowym wzrostem zachorowań.

- To, co możemy osiągnąć przez kolejne 2 tygodnie, wskutek restrykcji, które zaczęły obwiązywać, zostanie kompletnie zniwelowane przez 1 listopada, kiedy Polacy tłumnie zaczną się spotykać. Możemy być bezobjawowi i stać się źródłem zakażenia dla naszych najbliższych - zwróciła również uwagę na ludzi starszych. - Ryzyko zgonu jest 200-300 razy wyższe - podsumowała ekspertka.

Dzisiaj grzeje:

1. Premier Morawiecki zapowiedział kolejne obostrzenia. Wszystko zmieni się już za kilka dni

2. Doda pokazała dzidziusia, fani nie mogą uwierzyć własnym oczom, są zachwyceni. „Dużo zdrówka dla was”

3. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Niestety, zagrożone małe dzieci i wiele rodzin

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju, rząd zdecydowanie zaleca osobom starszym, aby 1 listopada zrezygnowały z wizyty na cmentarzu i wybrały się na niego wcześniej w celu uniknięcia tłumów bądź w ogóle. Pamiętajmy o tym, aby dbać o własne zdrowie i nie narażać niepotrzebnie innych osób na ewentualną chorobę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ola Kwaśniewska wysłała męża po koperek i awokado. Ogromna wtopa, z jego pomyłki ciężko przestać się śmiać
  2. Skandal w sprawie Roberta Lewandowskiego. Znowu go pominęli, France Football jest bezlitosne, Polak bez nagrody
  3. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  4. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  5. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. Pacjenci trafią na Stadion Narodowy. Rusza budowa szpitali polowych w całym kraju, wiemy gdzie powstaną
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Portal ABC Zdrowie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News